TV Barrandov osekává náklady | E15.cz

TV Barrandov osekává náklady

Ani pravidelný pohyb vás neochrání před diabetes, pokud jste milovníky gaučingu.
Ani pravidelný pohyb vás neochrání před diabetes, pokud jste milovníky gaučingu.
• 
ZDROJ: Profimedia

Aleš Borovan

Nový management TV Barrandov, kterou hodlá převzít společnost Empresa Media, zahájil na ztrátovém podniku záchranné práce. Podle zdrojů deníku E15 televize osekává především personální náklady.

Výpověď měly obdržet již dvě desítky zaměstnanců z celkově téměř sedmdesáti. Cílový stav by se měl pohybovat někde pod padesáti pracovníky. Záměrem je podstatně snížit měsíční ztrátu, jež údajně přesahuje deset milionů korun měsíčně.

Změn dozná i programové schéma. Televize končí spolupráci s dlouholetou matadorkou politických talk show Zuzanou Bubílkovou (pořad Politická střelnice). Na obrazovce se naopak objeví nový erotický magazín Intim Night nebo zpravodajský pořad.

Konsolidace TV Barrandov probíhá i na další frontě. Ještě předtím, než fyzicky přejde do vlastnictví Empresa Media, jej dosavadní vlastníci, oceláři Moravia Steel, očistí od nejrůznějších závazků. Skupina ocelářských bossů pod vedením Tomáše Chrenka podle všeho odepíše dvě půjčky, které Barrandov Televizní Studio (BTS) poskytla loni v dubnu a listopadu. Souhrnná hodnota včetně úroků činí skoro 102 milionů korun. Pohledávka by v dohledné době měla být kapitalizována.

BTS rovněž musela splatit dluhy Českým Radiokomunikacím za vysílací pozici ve druhém multiplexu. Podle interních dokumentů Moravia Steel jen za rok 2011 dlužila TV Barrandov Radiokomunikacím 17,6 milionu korun. Další miliony dluhů měly naskočit v letošním roce.

TV Barrandov začala vysílat počátkem roku 2009, odkdy se její hospodaření pohybuje v minusových číslech. Do roku 2011 (včetně) nahromadila souhrnnou ztrátu 1,041 miliardy korun. Akcionáři byli v průběhu let nuceni opakovaně doplňovat základní kapitál, naposledy v červenci 200 milionů korun na celkových 1,097 miliardy
korun. Podíl televize na trhu v roce 2011 dosáhl 5,1 procenta.

Autor: Aleš Borovan

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.