Uber končí s vývojem samořízených kamionů | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Uber končí s vývojem samořízených kamionů

Uber končí s vývojem samořízených kamionů
Uber
• 
ZDROJ: profimedia

ČTK

Přední světový provozovatel alternativní osobní přepravy Uber Technologies přestane vyvíjet samořízené kamiony. Podle svého pondělního sdělení se chce s touto technologií nadále soustředit pouze na osobní vozy. První komerční samořízený nákladní vůz na světě poslal Uber na silnici v roce 2016.

Kamion tehdy vezl náklad piva značky Budweiser po 193 kilometrů dlouhé trase po dálnici v Coloradu. Právě nákladní doprava se podle dopravních expertů jevila pro technologii samořízení jako ideální, protože dálniční provoz se zdál být předvídatelnější než nástrahy frekventovaných městských ulic. Záměrem firmy bylo ji zefektivnit a učinit bezpečnější.

Vývoj technologie samořízení ale nepostupoval bez problémů. V březnu Uber uvedl, že po smrtelné nehodě pozastavuje testování automobilů ve všech severoamerických městech. Samořízené auto tehdy porazilo ženu, která přecházela ulici v arizonském městě Tempe.

Tisíce taxikářů stávkovaly v Barceloně a Madridu kvůli Uberu

Uber doufá, že když se cele soustředí na vývoj samořízených osobních vozů, pomůže mu to posunout se kupředu. V e-mailu agentuře Reuters to napsal zástupce firmy Eric Meyhofer.

Sanfranciská společnost čelí ve vývoji technologie samořízení konkurenci firem ze Silicon Valley, včetně Tesly. S vlastními samořízenými vozy chtějí přijít na trh i tradiční automobilky, jako je Ford a General Motors.

Samořídicí vůz společnosti Uber před smrtelnou nehodou odmítl zareagovat, tvrdí odborníci
Uber by rád do své flotily zařadil vozy od Waymo

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!