Výrobce vysavačů Dyson představil sluchátka, integroval do nich osobní čističku vzduchu

Sluchátka Dyson Zone

Sluchátka Dyson Zone Zdroj: Dyson

Vývoj sluchátek Dyson Zone
Vývoj sluchátek Dyson Zone
3
Fotogalerie

Dyson je známý především svými cyklónovými vysavači, ventilátory bez viditelně rotujících částí nebo fény na vlasy, ale má také velmi silnou pozici jako výrobce čističek vzduchu. A právě na zákazníky, kteří by rádi dýchali čistý vzduch nejen doma, ale i venku, míří jeho nová unikátní sluchátka Dyson Zone.

Futuristicky vypadající sluchátka Dyson Zone totiž kombinují dvě funkce – aktivní potlačení okolního hluku a aktivní čištění vzduchu. V každé sluchátkové mušli se nachází malá turbína nasávající vzduch, ten projde jemným filtrem, který má odstranit 99 procent znečištění většího, než 0,1 mikronu, jako je prach, pyly či zplodily. Čištění vzduchu má být dvoustupňové.

Následovně pak vyčištěný vzduch prostřednictvím „vzduchové clony“ z obou stran přivede k ústům a nosu majitele. Dyson upozorňuje, že clona před ústy není kontaktní, majitel tak nebude mít pocit diskomfortu. Proto ale také nelze použít toto zařízení jako náhradu respirátoru proti covidu.

Vzduchová clona, kterou má člověk před ústy, bude sklápěcí nejen dolů pod bradu, ale také má být plně odnímatelná. Sluchátka tak lze používat i čistě jen pro poslech hudby, či vyřizování hovorů. V režimu konverzace pak sluchátka automaticky zapnou příposlech okolí a vypnou čistění vzduchu. Kvalita zvuku má být prémiová, nic více k tomu Dyson zatím neuvádí.

Co se ceny týče, tak Dyson neuvádí ani orientační částku, dá se však předpokládat vzhledem k cenám produktů Dyson, že cena nebude rozhodně nízká. Pokud máte o čisticí sluchátka zájem, tak vyčkejte do podzimu, kdy Dyson plánuje spustit prodej.

Článek vyšel na AVmania.cz >> >