Tesco prodává své aktivity v Polsku, chce se zaměřit na ostatní trhy | E15.cz

Tesco prodává své aktivity v Polsku, chce se zaměřit na ostatní trhy

Ranní přehled podle Bloombergu
Ranní přehled podle Bloombergu
• 
ZDROJ: E15.cz

Bloomberg, fry

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Web E15 přináší přehled důležitých témat, která by vám dnes neměla uniknout.

Koronavirus dál sužuje USA

Ve Spojených státech bylo nahlášeno dalších 840 úmrtí způsobených koronavirem. V zemi už celkově zemřelo 117 700 lidí. Země podle médií stále bojuje s první vlnou nákazy, ačkoliv jsou denní počty mrtvých v poslední době již nižší. Epidemie se v USA přesunula z New Yorku a ze severovýchodu do velkého pásu na jih a západ. Stát Texas například ohlásil během včerejška 3 100 nově nakažených osob. 

Tesco prodává aktivity v Polsku

Za 819 milionů zlotých, tedy asi pět miliard korun, prodává své aktivity v Polsku britský maloobchodní řetězec Tesco. Firma uvádí, že se tak bude moci více soustředit na své aktivity v Česku, na Slovensku a v Maďarsku. Tesco prodává polské aktivity dánské maloobchodní firmě Salling Group. Transakci, která zahrnuje zhruba tři stovky obchodů, distribuční centra a ústředí, ještě musí schválit antimonopolní regulátoři.

Nevyrovnané akcie

Oběma směry se během posledního obchodování vydaly americké akciové trhy. Zatímco indexy Dow Jones a S&P kvůli zprávám o růstu počtu nových nemocných a možným novým omezením ekonomické aktivity klesly, technologickým společnostem se dařilo. Index Nasdaq je díky tomu blízko rekordního závěru z 10. června.

Proti zveřejnění knihy

Americké ministerstvo spravedlnosti požádalo federálního soudce o vydání předběžného rozhodnutí, které by zakázalo zveřejnit knihu někdejšího Trumpova poradce Johna Boltona. Ministerstvo požaduje, aby se omezení vztahovalo rovněž na nakladatele a knihkupce. Ovšem vzhledem k tomu, že kniha už je vytištěná a část nákladu již obdržely jednotlivé obchody, je šance na úspěch kroku americké vlády mizivá.

Autor: Bloomberg, fry

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.