Koronavirus pozastavil natáčení Mission Impossible | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Tom Cruise nemůže kvůli šíření koronaviru natáčet, trhy se ale dostávají z nejhoršího

Tom Cruise nemůže kvůli šíření koronaviru natáčet, trhy se ale dostávají z nejhoršího
Ranní přehled podle Bloombergu
• 
ZDROJ: E15.cz

Bloomberg, vaj

Web E15 přináší přehled důležitých témat, která by vám dnes neměla uniknout.

Akcie se oklepávají z propadu

Evropské akcie mají za sebou nejprudší pokles za poslední čtyři roky. Aktuálně to však vypadá, že ze včerejších ran kvůli šíření koronaviru v Itálii by se dnes měly aspoň částečně vzpamatovat.

Řada investorů využila propadu akcií k jejich dokupování, trhy navíc žijí nadějí na zásah centrálních bank, které by zmírnily hospodářské dopady epidemie. Jiná situace ale panuje na čínských burzách, neboť tamní indexy dál ztrácejí.

Kryptozbohatlíci zmoudřeli, utrácet za lamborghini už je neláká

Aktivističtí investoři v akci

Prudential, jedna z největších finančních společností v Evropě, se stala terčem aktivistických investorů z amerického fondu Third Point. Ti chtějí firmu s ústředím v Londýně dotlačit k oddělení svých amerických a asijských obchodních aktivit.

Expedia chystá masivní propouštění

Provozovatel cenového srovnávače a plánovač dovolených Expedie, pod který spadá například agregátor hotelových nabídek trivago, oznámil velké škrty. O práci přijdou tři tisícovky pracovníků, 12 procent z celkového počtu.

A to i přes to, že tržby skupiny v posledním čtvrtletí loňského roku meziročně vzrostly o 7,3 procenta. Podle manažerů Expedie ale firma příliš nabobtnala a přecenila možnosti růstu svého obchodního modelu.

Finanční správa zaklekla na řidiče alternativních taxislužeb

Zlato ztrácí

Ze svých sedmiletých cenových maxim ustupuje zlato, ztrácí 1,4 procenta. Jedna trojská unce stojí necelých 1640 dolarů. Zhodnocení drahého kovu v posledních dnech analytici spojují se šířením koronaviru.

Nakažených však dál přibývá, byť v některých zasažených zemích pomaleji než v předchozích dnech. Jižní Korea ohlásila 60 nových případů. Předchozí bilance za neděli činila 161 nových případů.

Koronavirus a český byznys: export do Číny trpí

Tom Cruise nemůže natáčet

Koronavirus znepříjemňuje život i filmařům. Tvůrci snímku Mission: Impossible 7, jehož natáčení mělo v těchto dnech probíhat v Benátkách, práce na filmu kvůli obavám z nákazy přerušili. Jde o drahé a drastické opatření. Podle filmových studií Paramount Pictures nikdo ze štábu v čele s hereckou hvězdou Tomem Cruisem infikován nebyl, ani nečelí podezření z nákazy.

Miliardy pro Revolut

Fintechová společnost Revolut získala v dalším investičním kole 500 milionů amerických dolarů (11,65 miliardy korun). Firma plánuje peníze využít k rozšíření bankovních služeb v Evropě. V čele nového investičního kola stojí fond TCV. Zapojili se také dosavadní investoři.

Autor: Bloomberg, vaj
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!