České kino: Cena a jaké filmy najdete na streamovací platformě | e15.cz

České kino: Stovky filmů v nabídce a vlastní obsah. Co vše nabízí „český Netflix“

Nová streamovací služba České kino
Nová streamovací služba České kino
• 
ZDROJ: České kino

fry

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Právě odstartovaná streamovací platforma České kino nabízí za 129 korun měsíčně (do konce roku 2022 platí snížená cena – pozn. red.) možnost přehrát si více než 650 českých filmů. Provozovatel Centrum českých filmů chce filmotéku aktualizovat každý měsíc. Vstupní investici tvořila částka v jednotkách milionů, v příštím roce by provozovatelé chtěli získat prvních deset tisíc předplatitelů.

Co je České kino a jeho historie

České kino je první tuzemskou platformou SVOD – subscription video on demand – tedy videotéky na základě vyžádání v režimu předplatného. Za vznikem „českého Netflixu“ stojí bývalý manažer ČT Pavel Krumpár, Miloslav a Pavel Šmídmajerovi a investor Karel Krčmář. Společně s provozovatelem platformy uvádějí, že chtějí legálně zpřístupnit českou i slovenskou tvorbu na jednom místě. Do budoucna plánuje České kino rozšíření o filmovou databázi. 

„Chceme se stát nejkomplexnější encyklopedií českého filmu a nahradit ilegální platformy v Česku,“ uvedl jeden ze zakladatelů portálu, producent a režisér Miloslav Šmídmajer, a doplnil, že platforma chce zpřístupnit kompletní českou kinematografii. 

VIDEO: Největší trapasy a skandály KVIFF

Video se připravuje ...
Největší skandály a trapasy KVIFFu - facky a divoká líbačka!

Cena předplatného

Měsíční poplatek stanovili autoři projektu na 129 korun. Zájemci mohou využít zkušební cenu 99 korun, která platí pouze do konce kalendářního roku 2022. Po zaplacení předplatného se bude platforma a přehrávání filmů zobrazovat bez reklam

Nabídka obsahu

Uživatelé si teď mohou přehrávat několik set českých a slovenských filmů od komedií přes akční filmy, fantasy, pohádky až po dramata či dokumenty. Nabídka se má každý měsíc zvyšovat a portál chce nabízet i vlastní pořady. Již nyní je možné na streamovací platformě sledovat například pořad Síň slávy Českého kina, v němž budou postupně představeny všechny významné osobnosti české kinematografie.

Filmy a seriály

Mezi filmovou nabídkou naleznou uživatelé například pohádky S čerty nejsou žerty, Tři oříšky pro Popelku, Jezerní královnu či Třetího prince. Z komedií vládne nestárnoucí klasická Slunce, seno, jahody, Sněženky a machři, Pelíšky, nebo Marečku, podejte mi pero! V seriálech nalezou diváci například Vyšehrad. Kompletní nabídku si můžete prohlédnout na stránkách streamovací platformy České kino.

Na jakých zařízeních funguje České kino  

Platforma funguje na webovém rozhraní na počítači i v rámci mobilní aplikace. Podporována je v operačních systémech Android i iOS. V budoucnu by měla být k dispozici také aplikace pro smartTV. 

Ostatní stremovací služby v Česku

Srovnání cen streamovacích platforem v ČR

Disney+ Předplatné: 199 korun měsíčně nebo 1990 korun ročně
Netflix Předplatné: 199 až 319 korun měsíčně
Voyo.cz Předplatné: 159 korun měsíčně
HBO Max Předplatné: 199 korun měsíčně nebo 1590 korun ročně
Amazon Prime Předplatné: 79 korun měsíčně
Apple TV+ Předplatné: 199 korun nebo 399 korun měsíčně v rámci služby Apple One

Autor: fry

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah