Čaniga z Likérky Drak je na svobodě, složil půlmilionovou kauci | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Čaniga z Likérky Drak je na svobodě, složil půlmilionovou kauci

Čaniga z Likérky Drak je na svobodě, složil půlmilionovou kauci
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Jednatel Likérky Drak Pavel Čaniga z kauzy lihové mafie byl po více než půl roce propuštěn z vazby spolu s dalšími dvěma lidmi. Uvedla to Česká televize. Policie Čanigu viní z podílu na miliardových daňových únicích při nelegálních obchodech s alkoholem. Likérka Drak byla spojována i se sérií úmrtí po otravách alkoholickými nápoji obsahujícími metanol. V této kauze ale policie obvinění vůči Čanigovi stáhla.

Čaniga skončil ve vazbě v lednu po rozsáhlé razii, zadrženo bylo ještě dalších 14 lidí. Nyní byli tři lidé z vazby propuštěni. Že je mezi nimi jednatel Likérky Drak, potvrdili Čanigův advokát Daniel Dítě i dozorující státní zástupce Lubomír Stoklásek.

Propuštění navrhl přímo státní zástupce. Čaniga musel složit půlmilionovou kauci a odevzdat pas a bude pod dohledem probačního úředníka. Zbylými dvěma propuštěnými jsou skladník společnosti Moravia Chem Rostislav Hanulík a spolupracovník údajného šéfa lihové mafie Radka Březiny Martin Kalakai.

Březina aktuálně stojí se svým bratrem Tomášem a s Tomášem Pantlíkem před soudem v Olomouci kvůli utajeným skladům lihu v Olomouci, Stojčíně na Pelhřimovsku a ve Valašském Meziříčí. Daňový únik byl vyčíslen na půl miliardy korun. Jména Březinových figurují také právě ve zmíněném případu takzvané lihové mafie, v němž policisté obvinili 15 lidí, včetně Březinovy manželky. Podle žalobců mohli na nezdaněném lihu ošidit stát o tři miliardy korun.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!