Číňané v Česku do pěti let investují až 232 miliard | E15.cz

Číňané v Česku do pěti let investují až 232 miliard

Čínský prezident na návštěvě v Praze
Čínský prezident na návštěvě v Praze
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čínští investoři by v Česku na základě dnes podepsaných dohod mohli investovat do roku 2020 až 232 miliard korun, z toho 95 miliard v letošním roce. České firmy by mohly v příštích pěti letech zvýšit vývoz do Číny o téměř 63 miliard korun. Vyplývá to z přehledu ekonomických dohod podepsaných při příležitosti návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Česku, které byly zveřejněny na stránkách Pražského hradu.

častníci ekonomického fóra na pražském Žofíně podepsali dnes za účasti prezidentů Česka a Číny na 30 obchodních dohod v nejrůznějších oblastech. Dohody se týkají energetiky, finančnictví, automobilového průmyslu nebo cestovního ruchu.

Dohoda o strategickém partnerství a spolupráci mezi J&T Finance Group a Ping An Bank počítá s vytvořením fondu na investice do finančního sektoru, energetiky a průmyslu. Celkem jde o pět miliard eur (135 miliard korun).

Memorandum o porozumění podepsaly také kunovický výrobce letadel Aircraft Industries a China Aviation Supplies Holding Company. Dohoda zahrnuje prodej 20 letadel L-410, hodnota kontraktu je 111 milionů eur (tři miliardy korun).

Dohoda o technologicko-ekonomické spolupráci mezi S.W.H. Group, která se zaměřuje na obnovitelné zdroje energie, a China Longyuan Power Group počítá s hodnotou kontraktu 550 milionů eur (14,8 miliardy Kč). Celková finanční hodnota dnes uzavřených dohod je podle Hradu 294 miliard korun.

Seznam dohod podepsaných během návštěvy čínského prezidenta v Česku

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video