Daňová Kobra zasahuje po celém Česku kvůli nezdaněnému tabáku | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Daňová Kobra zasahuje po celém Česku kvůli nezdaněnému tabáku

Daňová Kobra zasahuje po celém Česku kvůli nezdaněnému tabáku
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Tomas Kubelka, Mlada fronta E15

ČTK

Speciální policejní útvar Kobra zasahuje na celém území České republiky kvůli nezdaněnému tabáku. Od rána zadržel několik lidí. Zásah s krycím názvem River se týká i nezdaněného alkoholu. Zadrženým lidem hrozí obvinění mimo jiné z krácení daní.

„Od dnešního rána zasahuje protikorupční policie, finanční správa a celní správa na celém území republiky. Provádíme úkony trestního řízení v souvislosti s obchodem s tabákovými výrobky,“ sdělil serveru ihned.cz bez dalších podrobností Ibehej.

Skupina pro boj proti velkým daňovým únikům, takzvaná Kobra, funguje od poloviny června. Tvoří ji policisté, celníci a specialisté finanční správy, kteří dříve pracovali samostatně a nyní si mohou vyměňovat informace.

V létě oznámili první úspěchy týmu, a to odkrytí daňových úniků při fiktivních obchodech s nanodisky za 269 milionů, v oblasti reklamy za 289 milionů a s pohonnými hmotami za 650 milionů korun. V září Kobra uvedla, že ve Zlínském kraji odkryla daňový únik při obchodování s toaletním papírem, papírovými ubrousky a utěrkami se škodou nejméně 25 milionů korun.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!