Daňová Kobra zasahuje po celém Česku kvůli nezdaněnému tabáku | E15.cz

Daňová Kobra zasahuje po celém Česku kvůli nezdaněnému tabáku

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: Tomas Kubelka, Mlada fronta E15

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Speciální policejní útvar Kobra zasahuje na celém území České republiky kvůli nezdaněnému tabáku. Od rána zadržel několik lidí. Zásah s krycím názvem River se týká i nezdaněného alkoholu. Zadrženým lidem hrozí obvinění mimo jiné z krácení daní.

„Od dnešního rána zasahuje protikorupční policie, finanční správa a celní správa na celém území republiky. Provádíme úkony trestního řízení v souvislosti s obchodem s tabákovými výrobky,“ sdělil serveru ihned.cz bez dalších podrobností Ibehej.

Skupina pro boj proti velkým daňovým únikům, takzvaná Kobra, funguje od poloviny června. Tvoří ji policisté, celníci a specialisté finanční správy, kteří dříve pracovali samostatně a nyní si mohou vyměňovat informace.

V létě oznámili první úspěchy týmu, a to odkrytí daňových úniků při fiktivních obchodech s nanodisky za 269 milionů, v oblasti reklamy za 289 milionů a s pohonnými hmotami za 650 milionů korun. V září Kobra uvedla, že ve Zlínském kraji odkryla daňový únik při obchodování s toaletním papírem, papírovými ubrousky a utěrkami se škodou nejméně 25 milionů korun.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video