Do Brna do konce měsíce přijede 24 křesťanských uprchlíků z Iráku | E15.cz

Do Brna do konce měsíce přijede 24 křesťanských uprchlíků z Iráku

Michal Hašek
Michal Hašek
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Jihomoravský kraj přijme ještě v únoru irácké křesťanské uprchlíky, kteří z vlasti utíkají kvůli obavám o svůj živost, kvůli strachu z Islámského státu. Po jednání se zástupci nadace Generace 21, která příjezd uprchlíků zajišťuje, to oznámil hejtman Michal Hašek (ČSSD). Podle něj najde 24 lidí zázemí v Brně a přijdou ještě v únoru. Přemístění celkem 37 iráckých křesťanských rodin se zhruba 150 lidmi z oblasti Mosulu do České republiky schválila vláda. Část z nich už je na Vysočině.

Na Vysočině je bezmála třicet lidí, první dvě rodiny dorazily do rekreačního střediska Okrouhlík nedaleko Jihlavy 24. ledna, druhá skupina asi dvaceti lidí přijela na počátku února. Celý projekt s rozpočtem kolem 15 milionů korun organizuje a financuje Nadační fond Generace 21 s pomocí svých partnerů a podporovatelů.

Podle Haška krajská rada projedná mimořádnou podporu na náklady spojené s příjezdem uprchlíků ve výši 200 tisíc korun. „Mezi příchozími iráckými křesťany budou rodiny s dětmi různého věku od kojenců až po starší,“ uvedl Hašek.

Kraj nabídl pro irácké křesťany možnost školního vzdělávání na krajských středních školách, ale také krajskou firemní mateřskou školku. Uprchlíci budou mít také možnost zapojit se do krajských projektů, aby zde našli práci a lepší zázemí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video