EK souhlasila s podporou infrastrukturních projektů, Česku pošle miliardy

Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker

Šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker Zdroj: reuters

Řecko dostalo – sliby. Ministři financí zemí eurozóny se po dvou dnech jednáníshodli na systému případné pomoci Řecku. Když bude potřeba, dohodneme se na nabídcebilaterální podpory v koordinované formě, uvedl šéf eurozóny Jean-Claude Juncker. Řekovémezitím i včera vyšli do ulic bojovat proti škrtům.
Jean-Claude Juncker u voleb do Evropského parlamentu
Představitelé evropské levice na jednání o podpoře pro Jeana-Claude Junckera
Martin Schulz (vlevo) a Jean-Claude Juncker
Jean-Claude Juncker
13
Fotogalerie

Tři velké projekty obnovy české silniční a železniční sítě v celkové hodnotě 161 milionů eur (asi 4,35 miliardy Kč) z evropských kohezních fondů schválila Evropská komise. Komise to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Celkem 62,5 milionu eur (1,69 miliardy Kč) má být investováno do modernizace železnice mezi Rokycany a Plzní. Projekt, který by měl být dokončen příští léto, má zkrátit dobu jízdy a také zajistit hladší spojení mezi Prahou a německou hranicí.

Na vylepšení dálnice D35 u Opatovic na Pardubicku je určeno 56,8 milionu eur (přes 1,53 miliardy Kč). Komise dnes připomněla, že to je důležitá dopravní cesta pro domácí i mezinárodní dopravu.

Třetí projekt se týká vylepšení silnice mezi Nebory a Bytřicí na Třinecku, na něj je určeno 41,8 milionu eur (1,13 miliardy Kč). Zlepšit se má její přepravní kapacita a také spojení na Slovensko.