Horáček se hlásí k Havlovi, čeká ho vysilující kampaň | E15.cz

Horáček se hlásí k Havlovi, čeká ho vysilující kampaň

Pavel Otto

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Dlouhých patnáct měsíců čeká textaře, producenta a bývalého majitele sázkové kanceláře Fortuna Michala Horáčka, než svede konečný zápas o Pražský hrad. Podle očekávání oficiálně potvrdil, že se bude v přímé volbě o úřad prezidenta ucházet. 

Z jeho slov a prohlášení na oficiálním webu je patrné, že se hlásí k odkazu Václava Havla. „Moc bych si přál, aby se země úsměšků proměnila v zemi úsměvů. Mstivost je to, co musíme z veřejného prostoru odstranit,“ prohlásil Horáček. Kampaň bude podle něj „radikálně přímá, radikálně transparentní“. Horáček předloží lustrační osvědčení, výpis o studiu na vysoké škole, majetkové přiznání či zprávu o zdravotním stavu a nenechá se zastupovat reklamní agenturou.

Chce být nadstranickým kandidátem a náklady na kampaň nést sám s manželkou bez příspěvků politických subjektů, firem nebo občanů. Už kvůli tomu zřídil speciální transparentní účet. Do kampaně může vložit tak jako jeho soupeři 50 milionů korun, z toho 40 milionů v prvním kole.

„Věřím, že službu ve funkci prezidenta lze vykonávat slušněji, kompetentněji a k lidem všech názorů vstřícněji než doposud. Věřím v to, že každý z nás potřebuje respekt od ostatních členů naší pospolitosti, ale především od hlavy státu,“ uvedl Horáček. I když současného prezidenta Miloše Zemana nejmenuje, je jasné na koho naráží. Horáček přitom zpočátku ujišťoval, že proti Zemanovi nepůjde.

Minulý víkend však vystoupil jako organizátor a konferenciér protizemanovského shromáždění na Staroměstském náměstí u příležitosti 28. října. Zda Horáček vyzve stávajícího prezidenta, se zatím neví. Zeman se chce ke svému možnému pokusu o druhé funkční období vyjádřit až příští rok v březnu. „Když chcete léčit nenávist, musíte se jí vystavit,“ nevylučuje Horáček střet se Zemanem. 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.