Kasl po rozchodu s Babišem bude v Praze kandidovat za vlastní stranu | e15.cz

Kasl po rozchodu s Babišem bude v Praze kandidovat za vlastní stranu

Jan Kasl
Jan Kasl
• 
ZDROJ: Michael Tomes

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Architekt a bývalý primátor Jan Kasl se přeci jenom zúčastní podzimních komunálních voleb v Praze. Povede kandidátku vlastního hnutí s názvem Demokraté Jana Kasla. Kasl měl původně stát v čele pražské kandidátky ANO, vedení strany jej ale nakonec kvůli rozepřím z vedení stáhlo.

Kasl po rozchodu s ANO oznámil, že do podzimních voleb nepůjde. Obrat podle něj způsobili lidé v jeho okolí. „Přesvědčili mě, že by byla škoda vyklidit pole,“ řekl dnes novinářům. Bývalý primátor chce navázat na práci Evropských demokratů, které v minulosti vedl.

Demokraté Jana Kasla postaví kandidátku nejenom do zastupitelstva hlavního města Prahy, ale i do zastupitelstev některých městských částí. Objeví se už dříve zmiňované jméno prorektora pražské ČVUT a experta na dopravu Petra Moose a bývalého šéfa Státního fondu životního prostředí Petra Štěpánka, řekl Kasl. Víc jmen zatím zmiňovat nechtěl.

Kampaň by měla stát pět až šest milionů. Peníze půjdou od sponzorů a z vlastních zdrojů. Případnou povolební spolupráci by si Kasl představoval s nyní Praze vládnoucí TOP 09. „Rádi bychom k zápalu (primátora) Tomáše Hudečka přidali kompetentnost,“ tvrdí Kasl.

Původně měl kandidovat za ANO

Kasla si původně vybral do pozice jedničky pražské kandidátky do voleb do zastupitelstva hlavního města šéf hnutí Andrej Babiš. Exprimátor se ale dostal do ostrého střetu se šéfkou pražské organizace Radmilou Kleslovou.

Kasl nechtěl, aby se objevila na kandidátce. Vadilo mu mimo jiné to, že Kleslová působí na radnici v Praze 10, která bývá spojována s vlivným podnikatelem Tomášem Hrdličkou. Kaslovi zase někteří členové hnutí v Praze vyčítali, že není týmovým hráčem. Ze spolupráce proto nakonec sešlo. ANO zatím lídra do voleb v Praze nepředstavilo.

Podzimní volby se budou konat na začátku října. TOP 09 povede stávající primátor Tomáš Hudeček. Svého lídra už vybrala ODS, bude jím exprimátor Bohuslav Svoboda, ČSSD povede ředitel nemocnice v Motole Miloslav Ludvík a trojkoalici SZ, KDU-ČSL a STAN předseda zelených v Praze Petr Štěpánek.

Kasl: Sháněli na mě kompromitující materiály

Jan Kasl: Spory s Babišem jsou virtuální realita

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery