Krizový štáb nemocnic si dupnul a Holcát hned propustil náměstka Noska | E15.cz

Krizový štáb nemocnic si dupnul a Holcát hned propustil náměstka Noska

Martin Holcát
Martin Holcát
• 
ZDROJ: E15 Robert Zlatohlavek

ČTK, vag

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Z ministerstva zdravotnictví odchází náměstek Petr Nosek, jehož konec žádal krizový štáb nemocnic, odborů a pacientů. Nosek končí podle ministra Martina Holcáta po vzájemné dohodě. Náměstek zřejmě opustí i post předsedy správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Krizový štáb nemocnic, odborů a pacientů vyzval v úterý otevřeným dopisem Holcáta, aby odvolal své náměstky Noska a Martina Plíška. Podíleli se totiž na tvorbě úhradové vyhlášky, která podle štábu údajně ruinuje nemocnice. A krátce po výzvě štábu Nosek skutečně opustí úřad.

„Pan náměstek odchází po vzájemné dohodě na konci tohoto měsíce. Svoji perspektivu vidí lépe ve Státním ústavu pro kontrolu léčiv,“ řekl Lidovým novinám Holcát.

Že na ministerstvu skončí i náměstek Plíšek, šéf úřadu nevyloučil, ale za Plíška prý nemá náhradu. „Tady jsem zatím žádné rozhodnutí neučinil. Nevylučuji to, ale je to složité. Mohlo by se lehce stát, že zůstanu na úřadě sám,“ uvedl ministr.

Nosek by měl po odchodu z funkce náměstka opustit i post šéfa správní rady VZP. LN to řekli další členové rady Michal Sojka a Jiří Skalický. Post v čele rady podle Skalického by nejspíš převzal nynější místopředseda Jiří Běhounek. Na ministerstvu nahradí Noska jako náměstka ředitelka odboru dohledu nad zdravotním pojištěním Helena Rögnerová.

Nestraníka Petra Noska si do úřadu přivedl v září 2010 předchozí ministr Leoš Heger. Nosek před tím vedl středočeskou krajskou pobočku Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Zdravotnictví a sociální politika: Nezůstane kámen na kameni

Autor: ČTK, vag

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video