Letos v Česku zkrachuje 1300 firem a 8000 živnostníků | E15.cz

Letos v Česku zkrachuje 1300 firem a 8000 živnostníků

Konkurzní řízení – iulustrační foto
Konkurzní řízení – iulustrační foto
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Letos podle analýz společnosti CRIF Czech Credit Bureau zkrachuje přibližně 1300 firem a osm tisíc ž živnostníků. Od roku 2008 v tuzemsku zbankrotovalo téměř 24 tisíc firem. Velmi nebezpečný je obchodní styk je podle studie s každou dvanáctou obchodní společností.

„V roce 2012 zkrachovalo 1343 firem, loni 1379 a letos očekáváme přibližně 1300 bankrotů obchodních společností,“ uvedla analytička CRIF - Czech Credit Bureau Věra Kameníčková.

CRIF na novém portálu informaceofirmach.cz zpřístupní vybraná data a varovné informace o 3,25 milionu fyzických osob podnikatelů a 750 tisících obchodních společností z ČR a Slovenska.

Bezplatné ověření

Portál slouží k bezplatnému prověřování finanční výkonnosti, míry varovných informací a vlastnických vazeb u českých a slovenských firem. Informace čerpá prostřednictvím aplikace Cribis z více než 40 hlavních informačních zdrojů.

Na portálu si uživatel může zdarma prověřit sledovanou firmu z více hledisek. Vedle základních informací má uživatel k dispozici sadu varovných informací vztahujících se k dané firmě nebo ke skupině společností napojených na vyhledanou firmu.

Mnoho podnikatelů se kvůli nespolehlivým obchodním partnerům dostává do druhotné platební neschopnosti.

„Včasné a pečlivé vyhodnocování míry podnikatelského rizika obchodních partnerů je jednou z cest zlepšení podnikatelského prostředí u nás a zároveň účinnou prevencí před uzavřením rizikového obchodního vztahu,“ zdůraznill člen představenstva CRIF - CCB Pavel Finger.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video