Mezi uprchlíky v Česku nejsou lidé napojení na Islámský stát, tvrdí vláda | E15.cz

Mezi uprchlíky v Česku nejsou lidé napojení na Islámský stát, tvrdí vláda

Mezi uprchlíky v Česku nejsou lidé napojení na Islámský stát, tvrdí vláda
Zařízení v Bělé pod Bezdězem (31. července 2015).
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

České úřady nemají žádné informace o tom, že by mezi uprchlíky zadrženými v Česku byl někdo napojený na Islámský stát. Prohlásil to premiér Bohuslav Sobotka. Ministr vnitra Milan Chovanec (oba ČSSD) uvedl, že migrační proud do ČR v posledních dnech slábne. Míst pro ubytování uprchlíků je podle něj dostatek.

Česko má nyní podle ministra vnitra přes 300 volných míst. Od 1. října bude otevřen objekt v Drahonicích na Lounsku s kapacitou 220 míst, od začátku příštího roku pak zařízení v Balkové na Plzeňsku s kapacitou 200 míst.

Podle Sobotky je velmi pravděpodobné, že Islámský stát a jeho odnože působí v uprchlických táborech. „Ale pokud jde o situaci na území České republiky…nemáme informace o tom, že by přímo tady v České republice byl zachycen někdo, kdo by mohl být podezříván z teroristických aktivit v souvislosti s tímto migračním proudem,“ konstatoval Sobotka. Jeho slova potvrdil i Chovanec.

Počet migrantů zadržených v Česku v posledních dnech klesá, uvedl Chovanec. „Lze predikovat, že migrační vlna bude kulminovat a bude oslabovat po říjnu, ale samozřejmě s jarem může přijít další vlna,“ podotkl také.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!