Nezaměstnanost v EU klesá, Česko je na tom nejlépe | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Nezaměstnanost v EU klesá, Česko je na tom nejlépe

Nezaměstnanost v EU klesá, Česko je na tom nejlépe
ZDROJ: Pixabay

ČTK

Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v únoru klesla na osm procent z lednových 8,1 procenta. Dostala se tak nejníže od ledna 2009, oznámil dnes statistický úřad Eurostat. Nejlepší situace v rámci EU panovala v České republice, i když míra nezaměstnanosti se tam zvýšila na 3,4 procenta z lednových 3,3 procenta.

Eurostat používá údaje Českého statistického úřadu, které se liší od čísel Úřadu práce ČR. Podle těch míra nezaměstnanosti v České republice v únoru klesla na 5,1 procenta z lednových 5,3 procenta. Český statistický úřad vychází u míry nezaměstnanosti z výběrového šetření pracovních sil, Úřad práce pak z počtu registrovaných uchazečů o zaměstnání.

V samotné eurozóně se míra nezaměstnanosti v únoru snížila na 9,5 procenta z lednových 9,6 procenta. Nacházela se tak nejníže od května 2009, uvedl Eurostat.

Nástupní plat vysokoškoláků až 37 tisíc. Které obory se nejvíce vyplatí?

Úřad rovněž odhadl, že v celé Evropské unii bylo v únoru bez práce 19,750 milionu lidí. Ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku tak jejich počet klesl o zhruba 1,85 milionu. V eurozóně počet nezaměstnaných meziročně klesl o 1,25 milionu na 15,439 milionu.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!