Pelta už českému fotbalu nešéfuje. Z vazby poslal rezignaci | E15.cz

Pelta už českému fotbalu nešéfuje. Z vazby poslal rezignaci

ČTK

Miroslav Pelta se vzdal funkce předsedy Fotbalové asociace České republiky. Rezignaci zaslal po svém advokátovi Bronislavu Šerákovi z vazby, kde je kvůli obvinění z podvodů s dotacemi pro sport.

Protože na páteční valné hromadě nebyl zvolen nový předseda asociace, zůstal v jejím čele Pelta. Za takové situace se rozhodl odstoupit. "Pan Pelta čekal na výsledky valné hromady, a protože ta nezvolila jeho nástupce, rozhodl se podat rezignaci. To nic nemění na tom, že se nadále cítí nevinný," citoval Šeráka server iSport.cz.

"Funkce pana předsedy měla automaticky zaniknout zvolením nového předsedy na páteční Valné hromadě Fotbalové asociace. To se ale nestalo, a tak rezignaci pana Pelty bere nyní asociace před důležitými jednáními se sponzory a partnery za logický krok, který také plně respektuje," uvedla fotbalová asociace.

Gambrinus se do názvu ligy nevrátí. Fotbal se má prý nasměrovat na správnou cestu

Dvaapadesátiletý Pelta, který vedl Fotbalovou asociaci od roku 2011, byl původně jediným kandidátem na post předsedy, ale po zadržení policií na začátku května a následném vzetí do vazby kandidaturu stáhl.

Pelta je spolu s náměstkyní ministryně školství Simonou Kratochvílovou a bývalým šéfem ministerského odboru Zdeňkem Břízou stíhán kvůli podezření ze zneužití pravomocí úřední osoby, sjednání výhody při zadání veřejné zakázky a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Obvinění čelí i asociace.

"Učinili jsme tento krok, aby nadále nebylo bráněno chodu fotbalové asociace. Je obviněn, jeho setrvání by při dalším jednání s ministerstvem či sponzory nebylo správné. Dělá to v zájmu fotbalu," uvedl Šerák.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!