Poděbradská firma odmítla vylepit komunistické plakáty | E15.cz

Poděbradská firma odmítla vylepit komunistické plakáty

Pohřeb Milana Paumera
Pohřeb Milana Paumera
• 
ZDROJ: Mlada fronta

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Mladí komunisté chtěli dnes v Poděbradech nechat vylepit letáky namířené proti představiteli protikomunistického odboje Milanu Paumerovi. Firma, která se o plakátovací plochy ve městě stará, jim ale nevyhověla, řekl starosta Ladislav Langr. Paumerovi, který v Poděbradech žil a je zde pohřben, město minulou sobotu odhalilo pamětní desku.

Autorem plakátů s nápisem „Paumer nebyl hrdina, Paumer byl vrah!“ je Svaz mladých komunistů Československa. Údajně legální výlep plakátů s lebkou a siluetou postavy na oprátce avizoval ve čtvrtek. Paumera i bratry Ctirada a Josefa Mašíny, kteří se v 50. letech minulého století prostříleli na Západ, mladí komunisté označují za teroristy.

„Plakáty dorazily do společnosti, která provádí výlepy, a ta to vyhodnotila tak, že je vylepovat nebude,“ uvedl Langr. Podobné plakáty se již v Poděbradech v minulosti objevily, a to před dvěma lety při pohřbu Milana Paumera. Autor tehdejšího výlepu a plakátů zjištěn nebyl a město je odstranilo, dodal starosta.

Filip: V krajích chceme vytvořit otevřené koalice

Ozbrojený boj, který skupina kolem bratrů Mašínových vedla proti československému komunistickému režimu, do dnešních dnů rozděluje českou společnost. Někteří lidé požadují, aby bylo Mašínům uděleno státní vyznamenání, jiní je označují za vrahy. Senát v minulosti opakovaně navrhoval šestici členů protikomunistické odbojové skupiny na státní vyznamenání. Nominaci tradičně odmítali zástupci ČSSD a KSČM. Členy skupiny však nevyznamenal prezident Václav Klaus ani jeho předchůdce Václav Havel.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.