Poslanec Boris Šťastný je ve své nové kanceláři neviditelný | E15.cz

Poslanec Boris Šťastný je ve své nové kanceláři neviditelný

Tereza Čapková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Poslanec za ODS Boris Šťastný má kromě kanceláře v Poslanecké sněmovně ještě jednu, v pražské Mrštíkově ulici 33. Sněmovna za její pronájem platí Praze 10 ročně zhruba 650 tisíc korun, ale poslance v ní od května místní občané neviděli.

Prostory sdílí Šťastný se stranickým kolegou Janem Floriánem. Oba poslanci jsou zároveň i zastupiteli městské části Praha 10.

Kancelář se nalézá na lukrativním místě v přízemí rohového domu přímo proti stanici metra A Strašnická. Několik výloh je zakryto lehce zašedlými žaluziemi a sklo sem tam zdobí znak ODS, modrý pták.

Madla namontovaná na dvojici vstupních dveří čistotou a častým používání rozhodně nezáří. Po ozkoušení, zda jsou dveře zavřené či otevřené, má člověk spíše chuť vyhledat nejbližší tekoucí vodu. Kancelář je neprodyšně uzavřená.

:

„Pana Šťastného jsem tady viděla naposledy začátkem května, když to otevírali. Myslím, že tu byl ve čtvrtky. Pak už ne. Dokonce jsem s ním mluvila, ale byla to náhoda,“ sdělila prodavačka z protější optiky, která ze svého prodejního místa hledí přímo na vstup do kanceláře. Žena navíc bydlí v domě, kde se kancelář nalézá.

Její kolegové z obchodu přitakávají, podivné je podle nich i to, že kancelář má stále zatažené rolety. Stejná slova zní také od prodavačky z přilehlého obchodu s dětskou módou.

„Pokud si se mnou někdo z občanů přeje hovořit, je možné domluvit schůzku, telefonní číslo je uvedeno na dveřích kanceláře,“ brání se Boris Šťastný. Na místě je prý pravidelně k zastižení. To, že by v kanceláři vůbec nebyl, odmítá. S občany se schází buď v Poslanecké sněmovně nebo právě v Mrštíkově ulici. „Záleží, kam to mají blíže,“ sdělil serveru E15.cz Šťastný.

Chladným ho nenechala výtka k zataženým roletám. „A že si někdo stěžuje, jak roztahuji nebo neroztahuji žaluzie? Ano, to už jsem zažil za komunismu. Tehdy tuto problematiku řešil takzvaný uliční výbor,“ podotkl.

Adresu kanceláře ale nemá uvedenou ani na svých osobních internetových stránkách, stejně tak telefonní číslo. Přesto se mu podle jeho slov dá lehce zavolat přes sekretariát. „Lidé možná čekali, že tady budu mít otevřeno jako obchody od rána do večera,“ sdělil Šťastný.

Občané na nepřítomnost upozorňují i popisky na výlohách kanceláře. „Chci, aby tady bylo občas možné spatřit živého poslance,“ je napsáno na jedné z nálepek. „Chci, aby ta kancelář nebyla jen další tunel na prachy,“ je vepsáno na další.

Praha 10 si naopak pronájem prostor pochvaluje. „Poslanci za Prahu 10 jdou podle nás tou správnou cestou, protože si kanceláře nepronajímají od příbuzných či spřízněných firem, jak je bohužel v Česku stále běžné, ale přímo od města, ve kterém byli zvoleni. To znamená nejen transparentně, ale i pro své město ekonomicky rozumně,“ uvedl mluvčí Prahy 10 Jan Charvát.

Autor: Tereza Čapková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video