Primátorovi Prahy radí novinář Fištejn a bývalý mluvčí Kupka | E15.cz

Primátorovi Prahy radí novinář Fištejn a bývalý mluvčí Kupka

Martin Kupka
Martin Kupka
• 
ZDROJ: E15 Anna Vackova

David Klimeš

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) si ve svém mediálním vystupování nechává radit od dvou známých osobností. Od března radí primátorovi novinář Jefim Fištejn a bývalý mluvčí vlády a nyní starosta Líbeznic Martin Kupka. Podle dokumentů magistrátu oba mediální experty oslovila Praha bez výběrového řízení s předpokládanou dvouletou hodnotou zakázky po 600 tisících korunách.

„Jedná se nesporně o fundované a kvalifikované odborníky. Oba poskytují mediální poradenství odboru komunikace a panu primátorovi,“ říká tisková mluvčí pražského magistrátu Tereza Krásenská. „Obě jejich smlouvy určují strop měsíční odměny ve výši 25 tisíc korun s tím, že úhrada probíhá vždy na základě výkazů odvedené práce. Plné výše tedy měsíční úhrada dosahovat nemusí a v praxi také často nedosahuje.“

Martin Kupka si po odchodu z postu mluvčího vlády a zvolení starostou Líbeznic nechal svoji konzultační firmu. Nyní pro primátora dělá „rozbory jednotlivých výstupů a připravuje doporučení“.

Jefim Fištejn zase „spolupracuje na přípravě podkladů, výběru témat, tezí a strategií v komunikační oblasti“. Není to pro něj jediná spolupráce se státní sférou. V lednu se stal členem dvou významných orgánů médií veřejné služby. Zasedl v Kolegiu generálního ředitele České televize Petra Dvořáka, kde řeší roli televize ve společnosti, etické principy a celkovou perspektivu ČT. Obdobně radí i Petru Duhanovi v Kolegiu generálního ředitele Českého rozhlasu.

Autor: David Klimeš

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.