Záchranná stanice pro divoká zvířata má hlavní sezónu

Sova

Sova

V létě dojde v Praze a jejím okolí k největšímu počtu nálezů opuštěných a většinou i zraněných volně žijících živočichů a jejich mláďat. Útočiště a místo k zotavení nalézají v Záchranné stanici v pražských Jinonicích.

Pražská záchranná stanice pro divoká zvířata má v letních měsících hlavní sezónu. Ošetřovatelé denně přijmou několik nalezených a většinou zraněných volně žijících zvířat, mezi nimiž bývá nejčastěji ptactvo a ježci, ale i divoká prasata nebo třeba norci.

Záchranná stanice přijala v letošním roce již šestnáct set zvířat. „Zvíře k nám může přinést kdokoliv, většinou to jsou občané, kteří najdou zraněné zvíře nebo opuštěné mládě vypadnuté z hnízda a často k nám vozí zvířata i městská policie,“ řekla pro televizi Metropol Zuzana Pokorná, ošetřovatelka zvířat.

Zvíře po přívozu do stanice projde prohlídkou, v případě, že je zraněné vážněji, putuje ke zvěrolékaři a poté do karantény, kde probíhá léčba. Po zdárném ukončení léčby je zvíře přesunuto do menší voliéry, kde ho ošetřovatelé pozorují a v případě, že je vše v pořádku, tak putuje do velké voliéry a z ní následně ve většině případů zpět do volné přírody. Podle slov Zuzany Pokorné záleží u mláďat na tom, jak stará jsou, ale v naprosté většině případů se stanici daří navracet do přírody i mláďata.