Kupte si ForMen
Kupte si aktuální vydání FORMEN
Jak nosit zábavnější obleky (jako Timothée Chalamet)

Jak nosit zábavnější obleky (jako Timothée Chalamet)

O

Obleky mohou být buď klasické a naprosto dle etikety, nebo nemusí. U první varianty hrozí, že nejenže budete občas snadno prehlédnutelní, ale že se ani sám nebudete cítit nijak zvlášť. Druhá varianta je zábavnější. Vyžaduje dvě věci - výraznější investice do šatníku a také určitou dávku sebedůvěry. Ale pokud se chcete módou bavit, moc se nepředpokládá, že budete povahou šedá myš.

Pokud existuje někdo, kdo se výrazných obleků nebojí, tak je to Blake Lively. No a za muže Timothée Chalamet. Výraznou roli hraje samozřejmě jeho věk. Jiní v jeho věkové skupině nosí zas barevné mikiny, printové košile a posprejované Levisky. Tudíž tohle je jen vyšší třída současné módy.

Timothee ChalametTimothee ChalametAutor: Pinterest

Najít vzorovaný oblek - a nemyslíme károvanou kostku - může být náročnější. Designéři a značky je často pojímají jako Haute Couture tudíž ani nejdou do prodeje. Čas od času ale narazíte na skryté poklady v obchodech jako je Zara.

U obleků v jednom odstínu, avšak výrazné barvě se držte toho, že oblek mluví sám. Není potřeba si hrát s kapesníčky, košilemi nebo kravatami. Pokud tedy nechcete být cíleně overdressed.

Související články
Majitel obchodů Zara se kvůli koronaviru propadl poprvé do ztráty
Španělský prodejce oděvů Inditex, který mimo jiné vlastní řetězec obchodů Zara, se v prvním čtvrtletí poprvé propadl do ztráty. Důvodem byla koronavirová pandemie, která donutila firmu zavřít tisíce obchodů po celém světě. Čistá ztráta za únor až duben činila 409 milionů eur (téměř 11 miliard korun) ve srovnání se ziskem 736 milionů eur ve stejném období loni, oznámila firma.
I filmaři pomáhají. Kostýmy z populárního seriálu  Černobyl našly další využití v reálu
Kostyméři a rekvizitáři pomáhají. A mají plné ruce práce. Filmová branže stojí, stejně jako divadla, ovšem ti, kdo se hercům starají o kostýmy, jsou žádáni. Dokážou totiž navrhnout, vyrobit, přešít… Anebo prostě jiným způsobem obstarat ochranné obleky, které zaměstnanci nemocnic stále tolik potřebují. Takovým specifickým oblekem je i protiradiační ochrana použitá v seriálu HBO Černobyl. 
Kromě Primarku má brzy na Václavském náměstí zakotvit i nový dům hraček
Hračkářská skupina Wormelen Group otevře po ukončení současných mimořádných opatření v Praze na Václavském náměstí velké hračkářství. Se svou sítí Sparkys si pronajala část prostorů bývalého hotelu, funkcionalistického Paláce Juliš. Vedle toho irský módní řetězec Primark potvrdil, že navzdory současné situaci počítá letos ve stejné lokalitě s otevřením svého prvního obchodu v Česku. I v současné složité době mají velcí obchodníci smělé plány. 
Život v době (po)virové podle Daniela Drahotského 3: Zdraví a kondice jako kvalifikační předpoklad
Většina z nás brzy pochopí, proč zejména v severských státech Evropy jsou skoro všichni štíhlí, jezdí na kolech nebo běhají jako o život. Ono jim totiž o život jde. Snaží se udržet maximálně fit nejen proto, aby dobře vypadali na instagramových selfíčkách, ale prostě proto, že nemají na to onemocnět nebo se stát závislými na péči druhých.