4

fotografií

Montblanc vytvořil kolekci per věnovanou Elvisovi

M

Montblanc se rozhodl věnovat svoji nejnovější edici Great Characters životu a odkazu hudebníka, jež rozpoutal hudební horečku po celém světě. Vytvořená z vybraných materiálů a formovaná péčí a umem vysoce zručných uměleckých řemeslníků značky Montblanc, kolekce se skládá ze tří různých psacích per, z nichž každé vzdává hold jedné důležité etapě Elvisovy kariéry. 

Kolekce per Special Edition z řady Great Characters Elvis Presley od Montblanc oslavuje krále rokenrolu v ušlechtilé černé pryskyřici, tedy v barvě Elvisova koženého obleku, který měl na sobě ve slavném televizním pořadu NBC z roku 1968 „Elvis TV Special“, s kováním potaženým platinou. 

Montblanc Great Characters Elvis Presley Limited Edition Autor: Montblanc

Bílý kostým „Aloha Eagle“ z roku 1973 dosáhl téměř kultovního postavení, díky orlu bělohlavému, symbolu Ameriky, ve třpytivé mozaice barev americké vlajky na zádech. Edice Great Characters Elvis Presley 1935, vyrobená na počest roku narození Elvise Presleyho, je limitována na 1935 plnicích per a 1935 rollerů.

Montblanc Great Characters Elvis Presley Limited Edition 1935 Autor: Montblanc

Slavné vystoupení „Aloha From Hawaii“ se stalo základem i pro design limitované edice per Great Characters Elvis Presley Limited Edition 98. Víčko plnicího pera z ryzího zlata zdobí orel z Elvisova kostýmu, reprezentující jeho americké vlastenectví.

Montblanc Great Characters Elvis Presley Limited Edition 98 Autor: Montblanc

Pro úplný zážitek z psaní přináší Montblanc i inkoust v limitované edici Old Glory Blue inspirovaný hvězdami a pruhy ze scénických kostýmů Elvise Presleyho, stejně tak jako zápisník z bílé teletiny s digitálním potiskem a designem orla ze cvočků. Samozřejmou součástí jsou i manžetové knoflíčky „Elvis“ a náramek z oceli a kůže.

Související články