Spekulace s cennými papíry - vliv na kurz koruny | E15.cz

Spekulace - aktivity velmi rizikové a vyžadující denní sledování na finančního trhu

red

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Jedná se o promyšlené, ve většině případů krátkodobé jednání, jehož cílem je dosáhnout zisku. Nejčastěji se zmiňuje v případě finančních trhů.

Prostřednictvím spekulace, která je doprovázena nákupem nebo prodejem cenných papírů v krátkém investičním horizontu, chce spekulant dosáhnout zisku, nejčastěji jednorázového. Spekulace jsou velmi rizikové a vyžadují denní sledování na finančních trzích.

Spekulanti byli také aktivní v České republice, kde se snažili prolomit nákupem koruny kurz 27 korun za euro, který ČNB udržuje prostřednictvím devizových intervencí. ČNB je však ve výhodnější pozici, neboť má téměř neomezený objem korun, které může vytvořit k tomu, aby udržela požadovaný kurz 27 korun za euro. Od počátku devizových intervencí v listopadu 2013 tak přibližně vytvořila 800 miliard korun.

Pokud je investor zaměřen na dlouhodobý horizont, investuje do dlouhodobých statků a jeho cílem je dosažení dlouhodobých výnosů, nikoliv okamžitých, pak se jedná o investování.

VŠE O INTERVENCI ČNB 2017 NAJDETE ZDE

 

Autor: red

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.