První školní den s rouškou: nejen v Česku se děti vracejí do škol | E15.cz

Často po dlouhé pauze, někde s rouškami. Děti po celém světě se vracejí do škol

bru, ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Nejen v Česku se žáci vracejí do škol. Obnovování prezenční výuky provází v různých zemích věta řada hygienických opatření. Roušky nasazují děti kromě Česka třeba i ve Francii nebo Belgii. Podívejte se na první školní dny v naší fotogalerii. 

Francouzský premiér Jean Castex označil dnešek za „skoro normální první školní den“. Pro školní výuku přitom platí řada opatření. Rouška je ve školách povinná pro všechny vyučující a pro děti od 11 let. Kromě toho se mají pokud možno dodržovat pravidla o minimálních rozestupech, ale jasné zatím není například to, jak se bude postupovat v případě odhalení nákazy a při kolika infikovaných se budou zavírat třídy nebo dokonce celé školy.

Po více než pětiměsíční přestávce vynucené koronavirem se vrací výuka do škol i v Belgii. Povinnost nosit roušku zde platí pro děti starší 12 let. Některé školy studentům umožňují, aby si o přestávkách nakrátko na školních dvorech roušky sundali, musejí však být od sebe nejméně metr a půl.

S výjimkou Bavorska a Bádenska-Württemberska začal už v minulých dnech a týdnech školní rok také ve všech německých spolkových zemích. Zkušenosti zatím ukazují, že nemoc COVID-19 se mezi žáky a učiteli zatím nijak dramaticky nešíří. Nákaza byla sice potvrzena na desítkách škol, jen zlomek z nich ale nakonec musel prezenční výuku zcela zastavit.

Autor: bru, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video