TPCA po více než dvou měsících obnovuje výrobu | E15.cz

Kolínská TPCA po více než dvou měsících obnovuje výrobu

ČTK

Kolínská automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) po více než dvouměsíční odstávce obnovila výrobu, kterou přerušila ve středu 18. března večer kvůli pandemii koronaviru. Dnes vyrobí asi 300 aut, plná výrobní kapacita je 900 aut.

Na plnou kapacitu začne firma vyrábět v pátek, řekl mluvčí TPCA Tomáš Paroubek. Od začátku bude TPCA vyrábět na dvě směny, do práce se vrátí všichni zaměstnanci.

Do práce zaměstnanci přijížděli zhruba od 5:15, směna začala v 6:00. Obnovení výroby provází desítky hygienických opatření, zaměstnanci projdou školením, jaká hygienická pravidla mají dodržovat.

U vstupu do závodu jsou instalované termokamery, které monitorují teplotu zaměstnanců. Pokud kamera zaznamená u některého ze zaměstnanců možnou zvýšenou teplotu, je daný člověk znovu přeměřen bezkontaktním teploměrem. Změny se dotkly i provozu městské dopravy, zastávky autobusů jsou rozdělené na příjezdy a odjezdy.

"První, co se stane dneska ráno, když přijdou, bude všem připomenut bezpečností manuál, který jsme používali. Následně bude první výroba několika vozidel, zastavení, potvrzení kvality a v tomto režimu pojedou dnešní obě dvě směny. Od zítřka začneme najíždět na plný výkon," řekl Paroubek.

Českou poštu provedou restrukturalizací největší poradenské firmy. Stát ji to bude desítky milionů

Do práce se vrací všech zhruba 2500 zaměstnanců, problémy nejsou ani se zahraničními dělníky. "My jsme neměli masivní vlnu cizinců, kteří by odjeli, většina jich zůstala tady, včetně ukrajinských, které máme, to znamená žádné problémy neočekáváme," řekl Paroubek. V automobilce pracuje 250 až 300 zahraničních dělníků.

Firma má v tuto chvíli podle Paroubka dostatek objednávek, zajištěn je i transport vozidel do zahraničí. TPCA má zajištěné i dodávky dílů. "My jedeme v systému just- in- time, máme zásoby (dílů) na několik hodin, maximálně na den. Zásoby nejsou velké, máme potvrzeno od všech dodavatelů, že dodávky jsou zajištěné," řekl Paroubek.

V TPCA pracuje v současnosti zhruba 2500 lidí a firma představuje jednoho z největších exportérů v České republice a zároveň zaměstnavatele na Kolínsku.

Od pondělí bude opět fungovat Airbnb. Turisté se do bytů ale zatím ve velkém vracet nebudou

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!