Americká banka pokročila s přípravou bitcoinových derivátů, kurzy kryptoměn vzrostly | E15.cz

Americká banka pokročila s přípravou bitcoinových derivátů, kurzy kryptoměn vzrostly

Americká banka pokročila s přípravou bitcoinových derivátů, kurzy kryptoměn vzrostly
Bitcoin
• 
ZDROJ: Profimedia.cz

Jan Vávra

Investiční banka Morgan Stanley se podle zdrojů agentury Bloomberg přiblížila spuštění obchodů s finančními deriváty navázanými na cenu bitcoinu. Ta se po zveřejnění zprávy přehoupla přes hranici 6500 dolarů. Celková hodnota všech kryptoměn se podle údajů portálu Coinmarketcap po setrvalém poklesu v tomto týdnu opět dostala k hranici 200 miliard dolarů.

Sama americká banka je podle informací Bloombergu už na obchodování s novým aktivem po technické stránce připravena, v současnosti ale prý ještě dobíhají interní schvalovací procesy. Morgan Stanley navíc údajně čeká na potvrzení zájmu institucionálních investorů.

Informace o pokračujících snahách dále přiblížit kryptoměny americké Wall Street přinesly oživení celého trhu s virtuálními měnami. Jejich souhrnná hodnota v tomto týdnu klesla až na 186 miliard dolarů s tím, že hlavní ztráty utrpěla druhá nejrozšířenější kryptoměny ether.

Její kurz v polovině týdne ztratil zhruba pětinu v porovnání s pondělní hodnotou, po zveřejnění zprávy agentury Bloomberg však ztráty umazala a dostala se nad 200 dolarů.

Morgan Stanley není jedinou zavedenou finanční institucí, která připravuje finanční deriváty navázané na virtuální měny. Podobné záměry má také banka Goldman Sachs či skupina Citigroup. 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!