Bitcoin je na tom v jistém ohledu lépe, než když stál 60 000 USD | e15.cz
M A

Kryptoměny

Štítek Premium

Bitcoin je na tom v zásadním ohledu výrazně lépe, než když stál 60 tisíc dolarů. Zatím

Kryptograf týdne vychází pravidelně každý pátek na E15.cz.
Kryptograf týdne vychází pravidelně každý pátek na E15.cz.
• 
ZDROJ: E15
Jan Vávra

Jan Vávra, inf

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Krach, selhání vlhkých snů libertariánů, poslední ať zhasne, budoucnost stejně bude temná. Zhruba podobné hlášky a nálady provázejí aktuální cenový pád bitcoinu. Alespoň tedy na sociálních sítích bitcoinových skeptiků.

Na webu, který zaznamenává anglickojazyčné mediální deklarace smrti bitcoinu a kryptoměn vůbec, postupně přibývají nová a nová parte. A výpis nejspíš bude dál pokračovat, přece jen období medvědího trhu ani u bitcoinu obvykle netrvá pár dní.

Na druhou stranu právě v takových situacích neuškodí odhlédnout od vývoje ceny kryptoměny za poslední rok. Základní aspekty jejího fungování jsou ve skutečnosti stále ještě ve velmi dobré kondici. Podrobnosti v aktuálním kryptografu týdne.

Připomeňte si stručné vysvětlení základních vlastností bitcoinu:

Nejrozšířenější kryptoměna prodělává tak trochu návrat do minulosti. Její kurz je na tom zhruba o několik stovek dolarů lépe než v prosinci roku 2017.

Jenže ještě něco jiného ukazuje takzvaný hashrate, tedy údaj o výpočetním výkonu, který na podporu fungování bitcoinu (a vlastních zisků) vynakládají takzvaní těžaři. A ten je v porovnání s prosincem 2017 zhruba desetinásobný. Dokonce se drží výše než v listopadu, kdy jeden bitcoin vyšel na více než 60 tisíc dolarů.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery