Bitcoin je nejníže od konce roku 2020. Padají i další kryptoměny | e15.cz
M A

Kryptoměny

Bitcoin je nejníže od konce roku 2020. Klesl pod 25 tisíc dolarů

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Cena nejznámější kryptoměny bitcoin klesla pod hranici 25 tisíc dolarů (zhruba 590 tisíc korun), dostala se tak na nejnižší úroveň od konce roku 2020. Propad bitcoinu je součástí širšího poklesu trhu s kryptoměnami po zprávě o růstu inflace ve Spojených státech, která vedla k odklonu investorů od rizikovějších aktiv.

Podle údajů specializovaného webu CoinDesk sestoupil bitcoin až na 24 900 dolarů, později však část ztrát smazal. Krátce po 08:00 se prodával za 25 100 dolarů, za posledních 24 hodin tak ztrácel zhruba osm procent.

Video se připravuje ...
Pět důvodů, jak přijít o vše na kryptoměnách

Podle spoluzakladatele kryptoúvěrové společnosti Nexo Antoniho Trencheva se nyní objevují předpovědi, že cena bitcoinu klesne pod 20 tisíc dolarů, nebo dokonce pod 10 tisíc dolarů.

Loni v listopadu se bitcoin vyšplhal až na rekordní maximum v blízkosti 69 tisíc dolarů. Od té doby již ale ztratil více než 60 procent.

Bitcoin a jeho historické propady: Jak se chová kryptoměna >>>

Autor: ČTK

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery