Bitcoin a pohádka o digitálním zlatu. Proč ho (ne)mít v portfoliu | E15.cz
Štítek Premium

Bitcoin se jen pomalu dostává z vleku technoakcií. Přesto se vyplatí jej mít v portfoliu

Jan Vávra

Jan Vávra, lig

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
3

Nejrozšířenější kryptoměna má za sebou zvláštní rok. Kvůli všeobecné nejistotě na finančních trzích v důsledku války na Ukrajině a zvyšování sazeb v USA se cena bitcoinu pohybovala ve značně těsném závěsu za vývojem technologického indexu Nasdaq. Na druhou stranu jde o míru korelace, která je čtvrtletí od čtvrtletí slabší. Kmitání krypta v rytmu akcií podnítilo kritické hlasy, podle nichž za takové situace nedává smysl považovat bitcoin za prostředek diverzifikace investičního portfolia. V případě kryptoměn ale obecně platí, že se vyplatí pracovat s dlouhodobějším horizontem. Aktuální i dlouhodobou míru korelace různých typů investic zobrazuje infografika deníku E15.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery