Bitcoin si zase získává pozornost investorů, jeho hodnota vyšplhala nejvýše od listopadu | E15.cz

Bitcoin si zase získává pozornost investorů, jeho hodnota vyšplhala nejvýše od listopadu

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: pixabay

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Hodnota kybernetické měny bitcoin dnes poprvé od loňského listopadu překonala hranici 6000 dolarů (zhruba 138 tisíc korun). Podporuje ji rostoucí zájem investičních společností o obchodování s bitcoiny, píše server CNBC.

Podle údajů serveru CoinDesk se během dnešního obchodování hodnota bitcoinu vyšplhala až na 6076,65 dolaru (téměř 140 tisíc korun), tedy na nejvyšší úroveň od 15. listopadu. Od začátku letošního roku si tato kybernetická měna připisuje více než 60 procent.

Bitcoin vznikl v roce 2009 jako alternativa oficiálních měn a během let se prosadil jako přední kybernetická měna světa. Jeho hodnota nicméně v uplynulých letech procházela značnými výkyvy.

V roce 2017 zažíval bitcoin prudký růst a dostal se do centra pozornosti médií. Koncem roku 2017 jeho hodnota překonala 19 tisíc dolarů, v závěru loňského roku však sestoupila do blízkosti 3000 dolarů.

Autor: ČTK

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video