Cenový masakr krypta se některým vyhnul. Tyto tři oblasti jim prošly lépe | e15.cz
M A

Kryptoměny

Štítek Premium

Cenový masakr krypta některé míjí. Unikají těžaři, opičí NFT i část altcoinů

Kryptograf týdne vychází pravidelně každý pátek na E15.cz.
Kryptograf týdne vychází pravidelně každý pátek na E15.cz.
• 
ZDROJ: E15
Jan Vávra

Jan Vávra, inf

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Minus padesát tři procent. O tolik od začátku roku klesl kurz nejrozšířenější kryptoměny. Z historického hlediska to pro bitcoin nijak výjimečný propad není a souvisí s cyklickým chováním jeho ceny. Přesto se řada zájemců o krypto těžko ubrání myšlenkám na to, zda v rámci ekosystému digitálních měn nejsou ostrůvky pozitivní deviace, kde se letos dalo prodělat o něco méně, když ne rovnou vydělat.

Server E15.cz přináší výběr tří oblastí ze světa krypta, které pád bitcoinu poznamenal relativně málo. Neznamená to ale, že by držitelé největší digitální měny udělali dobře, kdyby se snažili své portfolio výrazně přeskupit.

Případné frenetické přeskakování z jedné investice do druhé může snadno vést k dalšímu kumulování prodělku. Stejně jako platí, že minulé zisky nejsou zárukou těch budoucích, je tomu tak i v případě ztrát.

Ve světě kryptoměn je navíc značně složité dosáhnout diverzifikace. Obvykle totiž celý trh jede v podobném rytmu jako bitcoin či ether.

Hřbitov kryptoměn? Historický vývoj pořadí TOP 10 virtuálních mincí zachycuje infografika (údaje k srpnu daného roku – pozn. edit.). Posouvat ji lze i ručně klikáním na spodní lištu:

A graf výše ukazuje, že řada alternativních kryptoměn nakonec stejně končí na smetišti dějin. Přesto existuje pár investic, díky kterým šlo dosáhnout lepších výsledků než jen držbou bitcoinu a etheru. Mohou posloužit jako inspirace do budoucna.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery