Ethereum prolomilo rekord. Cena kryptoměny se jen letos ztrojnásobila | e15.cz

Ethereum prolomilo rekord. Cena kryptoměny se jen letos ztrojnásobila

Investice do kryptoměn -  Ethereum
Investice do kryptoměn - Ethereum
• 
ZDROJ: Shutterstock

ČTK, vku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Druhá největší kryptoměna po bitcoinu - ethereum - dosáhla nového rekordu. Dnes se její cena na burze Bitstamp vyšplhala až na 2683,65 dolaru (asi 57 461 korun), což je nejvíce, za kolik se tato digitální měna dosud obchodovala. Na jiných burzách digitálních měn se kurz může lišit.

Kolem 20:30 SElČ se ethereum na burze Bitstamp prodávalo za 2643 dolarů, a přidávalo tak více než pět procent. Bitcoin dnes také posiloval, ve stejnou dobu rostl o 1,3 procenta na zhruba 55 tisíc dolarů. Stále je ale zhruba o 15 procent níže oproti maximu 64 895,22 dolaru, kterého dosáhl 14. dubna 2021.

Zatímco bitcoin letos zpevnil o 70 procent, cena etherea se už ztrojnásobila. Jeho systém má podobný základ v technologii blockchain jako bitcoin, ethereum ale zároveň zajišťuje bezpečnost transakcí systémem takzvaných chytrých kontraktů, a podle řady odborníků je proto použitelnější.

Autor: ČTK, vku

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery