Glosa Jana Vávry: Bitcoin a zkouška otrlosti | E15.cz

Glosa Jana Vávry: Bitcoin a zkouška otrlosti

Glosa Jana Vávry: Bitcoin a zkouška otrlosti
Bitcoin
• 
ZDROJ: profimedia
Jan Vávra

Jan Vávra

Po měsících klidu přišla bouře a hodnota kryptoměn spadla na letošní minima. Bitcoin se do jisté míry stává obětí „občanské války“, která se vede o fungování klonu nejznámější kryptoměny.

Ve sporu se angažují těžké váhy, dokonce i samozvaný tvůrce bitcoinu Craig Wright či majitel hlavního výrobce „těžních zařízení“ Jihan Wu. Wright mimo jiné tweetuje, že prodejem vlastních bitcoinů může poslat cenu kryptoměny na tisíc dolarů. Potřebuje totiž prostředky k nákupu munice v podobě výpočetního výkonu.

Leč nechme technické finesy stranou. Ekosystém kryptoměn bývá často označován za Divoký západ, ale zrovna tahle půtka kryptomilionářů připomíná spíše modernější bitvy rapperů. Žádné přímé střety, otevřené dopisy ani vzkazy přes právníky.

Symbolickým bojištěm je Twitter či Reddit. Bitcoin už ustál mnohé. Otázkou je, zda dění ve světě kryptoměn ustojí investoři, a to hlavně ti z tradičních institucí. Kryptoměny si nacházejí cestu do finančnictví, jenže ne každý je tam připraven na tak velkou divočinu.

V Londýně vznikla krypto-bankovní asociace, jejím prezidentem je Čech Fillner
Zápisník Jana Vávry: Kryptomigranti

Bitcoin spadl. Ve skutečnosti se mu ale nikdy nedařilo víc. Jak to s ním dnes doopravdy je? Více zde >>>

 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!