Bitcoin projde půlením během koronakrize. Co čekat od kryptoměny? | E15.cz

Koronakrize a půlení jako šance pro bitcoin? Čekají nás těžké měsíce, říká těžař kryptoměn

Jan Vávra

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Za necelý měsíc projde kryptoměnový byznys výraznou změnou, které se ne každý přizpůsobí. V rámci takzvaného půlení (halvingu) klesne na polovinu počet bitcoinů, které si mezi sebou denně rozdělí těžaři virtuální měny coby odměnu za svou činnost. Zpřísnění „monetární politiky“ bitcoinu přichází v době, kdy banky po celém světě peníze do ekonomiky naopak mohutně pumpují. Jak se projeví půlení na ceně bitcoinu, co způsobí na trhu virtuálních mincí krize spuštěná pandemií koronaviru a vyplatí se ještě těžařům jejich úsilí? V anketě odpovídali zástupci minerů, blockchainoví experti i venture kapitáloví investoři.

Přístup k veškerému digitálnímu obsahu

Předplatit E15 Premium

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video