Bitcoin projde půlením během koronakrize. Co čekat od kryptoměny? | E15.cz

Koronakrize a půlení jako šance pro bitcoin? Čekají nás těžké měsíce, říká těžař kryptoměn

Jan Vávra

Za necelý měsíc projde kryptoměnový byznys výraznou změnou, které se ne každý přizpůsobí. V rámci takzvaného půlení (halvingu) klesne na polovinu počet bitcoinů, které si mezi sebou denně rozdělí těžaři virtuální měny coby odměnu za svou činnost. Zpřísnění „monetární politiky“ bitcoinu přichází v době, kdy banky po celém světě peníze do ekonomiky naopak mohutně pumpují. Jak se projeví půlení na ceně bitcoinu, co způsobí na trhu virtuálních mincí krize spuštěná pandemií koronaviru a vyplatí se ještě těžařům jejich úsilí? V anketě odpovídali zástupci minerů, blockchainoví experti i venture kapitáloví investoři.

Přístup k veškerému digitálnímu obsahu

Předplatit E15 Premium

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.