Bitcoin je na dvojnásobku v porovnání s letošním dnem | E15.cz

Krypto-graf týdne: Cena bitcoinu je už dvojnásobná v porovnání s letošním dnem

Jan Vávra

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Bitcoinoví spekulanti prožívají povedený závěr týdne poté, co se hodnota nejrozšířenější kryptoměny držela v pátek odpoledne nad hodnotou 7500 dolarů. Ačkoliv pak začal bitcoin ztrácet, v porovnání se situací před zhruba pěti týdny je na tom trh digitálních mincí výrazně lépe.

Během sedmi uplynulých dnů vzrostla cena bitcoinu o zhruba sedm procent. V pátek 17. března ji však mohutný propad světových akciových trhů strhl nakrátko až na letošní dno s číslovkou 3700 dolarů.

Ani aktuální stoprocentní zotavení ale nelze vnímat bez kontextu ostatního ekonomického dění, fanoušci kryptoměn nárůst přisuzují mimo jiné aktivitám vlád a centrálních bank na podporu bojem proti koronaviru zasažených hospodářství.

Vývoj ceny bitcoinu:

Vedle neomezeného „tisknutí bankovek“ a „shazování peněz z vrtulníku“ se bitcoin může někomu jevit jako relativně bezpečné útočiště.

Počet virtuálních mincí je omezen a jednoduše natisknout nové nelze. Neexistuje ani entita, jež by případně takovými pravomocemi disponovala. Cenového propadu kryptoměny tak využila k nákupu i řada nováčků.

Připojte se do facebookové skupiny Kryptoměny E15. Budete dostávat upozornění na aktuální cenové výkyvy virtuálních měn a na všechny články na dané téma >>>

Kryptoměny E15 Autor: E15

Tím spíše, když vzácnost bitcoinu za necelých 20 dní výrazně vzroste. Na polovinu klesne v rámci půlení (halvingu) počet denně generovaných mincí.

Skeptičtější spekulanti by ale měli brát v potaz, že od poloviny března výrazně posílily i americké akciové trhy.

Kryptoměna se tak dosud jednoznačně neodpoutala od cenového navázání na trhy, vůči kterým má podle svých zastánců představovat alternativu a bezpečný přístav.

„Oproti akciovému trhu ale došlo v případě bitcoinu dříve k jeho stabilizaci. Po větším výprodeji, kdy byla nálada na trhu mimořádně skeptická, dochází k postupné opravě,“ uvádí Daniel Trojan z projektu Alt Club, který poskytuje školení v oblasti obchodování s digitálními měnami.

Trojan však nevylučuje, že se bitcoin v blízké době podívá ještě výrazněji níže. „Osobně bych rád viděl dokončení korekce k oblasti mezi čtyřmi až šesti tisíci dolary, která zatím z mého pohledu není finální. Nicméně hodnota šest tisíc dolarů se dosud jeví jako silná kurzová podlaha,“ dodal na základě technické analýzy Trojan.

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video