Kryptoměna, na které šlo od začátku války vydělat 100 procent | e15.cz
Štítek Premium

Kryptoměna, na které šlo od začátku války vydělat 100 procent. Důvody růstu jsou bizarní

Logo XMR
Logo XMR
• 
ZDROJ: profimedia
Jan Vávra

Jan Vávra, inf

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Jen několika málo větším altcoinům se v porovnání se stavem na začátku roku daří výrazně lépe než bitcoinu. Patří mezi ně plně anonymní monero, které v den ruské invaze na Ukrajinu stálo 140 dolarů a nyní se obchoduje za dvojnásobek. Některé interpretace cenového nárůstu kryptoměny ale snadno vyvolají otázky, jestli už není nejvyšší čas monero odprodat. Více v aktuálním krypto-grafu týdne.

Bitcoin minus 11 procent, ether minus 18, cardano minus 30. Monero plus 23. Tak se vyvíjela hodnota těchto kryptoměn od začátku roku do současnosti.

Osm let staré Monero obchodované pod zkratkou XMR jako by dlouho zůstávalo ve stínu novějších blockchainových projektů, které naskakují na trendy typu decentralizovaných financí (DeFi).

Pět způsobů, jak přijít o vše na kryptoměnách:
Video se připravuje ...
Čím se neřídit při investici do kryptoměn

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery