Litecoin už letos investorům vydělal téměř dvojnásobek | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Litecoin už letos investorům vydělal téměř dvojnásobek

Jan Vávra

Jan Vávra

Mezi nejrozšířenějšími digitálními mincemi přibývá známek zotavení. Aktuálně si pozornost investorů získává co do tržní kapitalizace pátý nejhodnotnější litecoin. Během 24 hodin jeho kurz vzrostl o zhruba 13 procent na přibližně 56 dolarů za virtuální minci. V horizontu jednoho týdne přidal litecoin pětinu. Daří se také Binance Coinu.

Litecoin se obchoduje nejdráže za poslední rok. Ještě začátkem ledna stál jeden litecoin těsně nad třicet dolarů. Interpretace momentálního růstu se liší, oborový portál CCN na základě technické analýzy zdůrazňuje, že kryptoměně pomohlo zejména proražení klíčového cenového stropu daného poměrem 0,01 bitcoinu za jeden litecoin.

Server Forbes.com ovšem zmiňuje také situaci v krachující Venezuele, kde tamní úřady spustily službu umožňující emigrantům legálně posílat venezuelským rezidentům finanční prostředky pomocí bitcoinu a litecoinu. První zmiňovaná kryptoměna však má za sebou v uplynulých dnech cenový růst v porovnání s litecoinem sotva poloviční.

Oproti svému historicky nejvyššímu kurzu ale dál zůstává litecoin ve výrazném propadu. V současnosti se i přes svůj rozmach nachází jen na patnácti procentech někdejších maxim.

Po loňské masivní korekci ohodnocení prakticky všech virtuálních měn avšak v roce 2019 postupně přibývá případů, kdy kurz některé z nejrozšířenějších digitálních mincí vzroste během relativně krátkého období o desítky procent. Příkladem je kromě litecoinu také Binance Coin (BNB), oběživo stejnojmenné kryptoměnové burzy. Ten za poslední týden vzrostl o téměř 40 procent, a navázal tak na své únorové výkony. Tehdy BNB zdražil během měsíce o zhruba 70 procent v souvislosti se zavedením nových funkcí a služeb na burze Binance, které automaticky počítají s využitím BNB.

Radomír Eliáš: Žádný tunel netrvá věčně
Kryptoměnová zkouška ohněm

 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!