Bitcoin spadl. Některé kryptoměny ale odolaly poklesu lépe | E15.cz

Pokles o 90 procent jako nový normál. Některé kryptoměny ale vzdorují masakru o poznání lépe

Kryptograf týdne vychází pravidelně každý pátek na E15.cz.
Kryptograf týdne vychází pravidelně každý pátek na E15.cz.
• 
ZDROJ: E15

Jan Vávra, inf

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
1

Kdo ještě začátkem roku pochyboval o nevyhnutelnosti nástupu takzvané kryptozimy, ten už teď má jistotu. Nastává drsné období, které prověří, kdo to s virtuálními měnami myslí vážně. Navíc ze zhruba dvaceti tisíc existujících kryptoměn nejspíš nepřežijí všechny.

Snaha o diverzifikaci investic v rámci světa virtuálních mincí z dlouhodobého hlediska připomíná spíše nepříliš povedený vtip. Pokud padá dominantní bitcoin, ostatní virtuální mince jdou obvykle ke dnu ještě rychleji. Přesvědčila se o tom i redakce E15 na základě vývoje svého cvičného portfolia.

Připomeňte si pomocí videa, nakolik bitcoinu hrozí tzv. spirála smrti:
Video se připravuje ...
Kryptoporadna březen 2020 - Co by se muselo stát, aby bitcoin umřel?

Přesto jsou momenty, kdy se některému z typů kryptoměn daří o poznání lépe než zbytku trhu. Jeden z těchto okamžiků nastal právě teď, během delší dobu nevídaného kryptomasakru. Otázka, kam tedy přelít virtuální peníze, získala na naléhavosti. Více v aktuálním kryptografu týdne.

Přístup k veškerému digitálnímu obsahu

Předplatit E15 Premium

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery