Raiffeisenbank jim zařízla účty, české kryptofirmy našly útočiště | e15.cz
M A

Kryptoměny

Štítek Premium

Raiffeisenbank jim zařízla účty, teď mají české kryptofirmy nové útočiště

Jak si AI představuje bitcoinovou směnárnu.
Jak si AI představuje bitcoinovou směnárnu.
• 
ZDROJ: Midjourney
Jan Vávra

Jan Vávra, swp

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Domácí kryptobyznys alespoň pro tuto chvíli zažehnal hrozbu, že se ocitne bez bankovního spojení. Během května doběhla burze Coinmate a směnárnám Simplecoin a Anycoin výpovědní lhůta u Raiffeisenbank. Trojice firem z oboru virtuálních měn však našla finanční útočiště u spořitelního družstva NEY. „Jsme připraveni na to, že tato obchodní aktivita z naší strany bude vyžadovat zvýšenou míru procesních úkonů a zapracování dostatečných kontrolních mechanismů,” uvedl k otevření účtů kryptofirmám ředitel marketingu NEY Pavel Čihák.

Raiffeisenbank zrušila kryptofirmám konta založená ještě u někdejší Equa bank, která byla poslední vůči kryptu relativně vstřícnou bankou v Česku. Po loňské akvizici Equa bank ze strany Raiffeisenbank ale bylo dotčeným firmám zřejmé, že o účet brzy mohou přijít. A to se následně stalo.

„Výpovědní lhůta doběhla a je pravda, že NEY hostí všechny včetně Coinmate. Zároveň naše burza využívá další platební instituce a zákazník nemá žádná omezení,“ vysvětluje Nikos Balamotis, šéf strategie nejvýznamnější české kryptoburzy Coinmate, do které investoval fond Miton C.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Více informací

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery