Tesla přestane přijímat platby za svá auta v bitcoinech, napsal Musk

Elon Musk na twitteru oznámil, že Tesla přestane přijímat platby v bitcoinech.

Elon Musk na twitteru oznámil, že Tesla přestane přijímat platby v bitcoinech. Zdroj: Reuters

Zakladatel Tesly upřesnil, že společnost nemá v plánu žádné bitcoiny prodávat.
Za rozhodnutím přestane používat bitcoiny je prý jejich dopad na životní prostředí.
Od března se elektromobily Tesla daly za bitcoiny pořídit ve Spojených státech, další země měly následovat.
4
Fotogalerie

Výrobce elektromobilů Tesla přestane přijímat platby za auta v digitální měně bitcoin. Rozhodnutí na twitteru oznámil zakladatel Tesly Elon Musk. Důvodem jsou ohledy na životní prostředí. Bitcoin na rozhodnutí zareagoval propadem o přibližně pět procent.

"Jsme znepokojeni stále častějším využíváním fosilních paliv pro těžbu bitcoinů a transakcí s nimi, zejména uhlí, které má nejvyšší emise ze všech paliv," uvedl Musk na twitteru. "Kryptoměna je dobrý nápad na mnoha úrovních a věříme, že má slibnou budoucnost. Ta však nemůže přijít, pokud je to na úkor životního prostředí," dodal Musk.

Zakladatel Tesly upřesnil, že společnost nemá v plánu žádné bitcoiny prodávat a začne je opět užívat, jakmile bude mít jejich těžba menší dopad na životní prostředí.

Cena bitcoinu po Muskově tweetu klesla o přibližně pět procent na 51,847 dolarů (téměř 1,1 milionu korun). Tesla skončila den s poklesem o 4,4 procenta.

Když Elon Musk v únoru oznámil, že Tesla investovala do bitcoinů 1,5 miliardy dolarů (33,3 miliardy korun) a že začne bitcoiny přijímat jako platidlo, kurz této nejznámější kryptoměny prudce posílil.Od března se elektromobily Tesla daly za bitcoiny pořídit ve Spojených státech, další země měly následovat.

Bitcoiny pro své fungování potřebují počítače a ty zase elektřinu. Počet počítačů a objem energie, které bitcoiny vyžadují, stále roste, a s tím stoupá i uhlíková stopa digitální měny.