Zápisník Jana Vávry: Bitcoin a pojistka rizika? | E15.cz

Zápisník Jana Vávry: Bitcoin a pojistka rizika?

Jan Vávra

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Nejrozšířenější kryptoměna dál proniká do zavedeného finančního světa. Vstoupila na další derivátovou burzu, a to rovnou na tu největší – CME. Přestože se část investorů měla chystat na masivní sázky na propad kurzu bitcoinu, na krach bubliny a cenový kolaps bitcoinu to zatím příliš nevypadá.

I kdyby obchodování s futures přineslo větší cenovou korekci, jen obtížně se dá vyčíslit jiný přínos celé věci. Oč hlouběji bitcoin prorůstá do stávajícího finančního ekosystému, o to politicky těžší by bylo jej nějakým způsobem zakázat. Zářijové utahování šroubů, které proběhlo v Číně vůči kryptoměnám, mimochodem vedlo k pětinovému propadu kurzu bitcoinu.

Blíží se prezidentské volby a zmínka o minulosti se může stát dvojsečnou zbraní. Prezidentský kandidát Mirek Topolánek se nechce vracet ke starším kauzám, které vnímá jako uzavřené či vymyšlené. Zároveň ale dává na odiv své bohaté politické zkušenosti, jež mají ve srovnání se soupeři představovat výhodu.

Je zajímavé, jak často si v České republice stávající, ve své podstatě kapitalistický systém, odnáší onálepkování „socialismus“. S nástupem vlády Andreje Babiše ale ze všech -ismů bude mít asi největší smysl jiný – korporativismus.

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video