Americký NASCAR se valí Evropou. Prohlédněte si vůz jediného českého závodníka v sérii | E15.cz

Americký NASCAR se valí Evropou. Prohlédněte si vůz jediného českého závodníka v sérii

Marek Schwarzmann

Evropský motosport v posledních letech pomalu dobývá americký trend – americké závody na oválu NASCAR. První takový závod se pojede i v Česku, a to v posledním červnovém týdnu na Autodromu Most. Česko má v pestrém poli závodníků také své želízko, jezdce Martina Doubka z týmu Orion Racing, který drží několik titulů mistra republiky v motokárách. A právě s ním se deník E15 vypravil na jeden z tréninků. Celý rozhovor s Doubkem vyjde v pátečním vydání deníku E15.

NASCAR (National Association for Stock Car Auto Racing) je rodinný obchodní podnik, který povoluje a řídí celou řadu motoristických sportovních událostí uniformě vybavených závodních speciálů.

Závody se v USA jezdí na oválných stadionech, větší sledovanost v tamních televizích mají už jen zápasy amerického fotbalu. V Evropě se jezdí na tradičních známých tratích, alespoň jednou za sezonu se ale jede na oválech v Nizozemsku či Francii.

Každý vůz má stejný motor – Chevy V8, manuální čtyřstupňovou převodovku, plastové šasi o vzhledu čtyřech možných modelů vozů.

Celkově se pod patronací NASCAR pořádá okolo 1500 závodů na více než 100 tratích v 39 státech USA, Kanady, Mexika a Evropy. 

Podívejte se do fotogalerie: 

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!