Areál Šutka bude mít více funkcí | E15.cz

Areál Šutka bude mít více funkcí

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pražský plavecký areál Šutka bude po ukončení rekonstrukce a dostavby fungovat jako sportovní zařízení nejen pro plavání, ale bude plnit i odpočinkovou funkci aquaparku. Veškeré investice se plně hradí z rozpočtu hlavního města Prahy.

Stavba je rozdělena funkčně na dvě části – na dostavbu stávajícího rozestavěného objektu bazénu a přístavbu objektu aquaparku. V rámci rozestavěné části se vybuduje bazén dlouhý 50 metrů. Jedná se o druhý bazén tohoto typu v Praze, první a zatím jediný je v areálu v Podolí. Bazén bude splňovat podmínky pro mezinárodní plavecké závody, nikoli však na olympijské úrovni. Zařízení, která jsou nutná pro využití bazénu pro plavecké závody, jsou součástí dodávky nebo se vše připraví pro jejich případnou pozdější instalaci. Jedná se například o bloky s instalovaným měřicím zařízením. Pochopitelně budou vybudovány šatny, sauny, cvičební sály, ale také restaurace, hygienická zařízení, bowling a podobná zařízení pro sportovní vyžití obyvatel Prahy. Vedle velkého bazénu bude vystavěn i menší, tréninkový bazén, určený též pro výcvik plavání.

#####Rozvoj venkovních ploch

Samotná přístavba aquaparku přímo navazuje na objekt bazénu. Součástí je standardní vybavení pro zařízení tohoto typu, jako je velká skluzavka, tobogan, divoká řeka, trysky, vodopády, vodní bar a podobné zařízení. „Vzhledem k tomu, že areál se rozkládá na poměrně rozsáhlém pozemku, lze předpokládat, že se bude dále rozvíjet i na venkovních plochách, kde je možné umístit třeba tenisové kurty a další venkovní sportoviště podle současných trendů a požadavků,“ sděluje další možnosti rozšíření a využití Tereza Krásenská, tisková mluvčí Magistrátu hlavního města Prahy. Stavba areálu začala v září 2010, celkové náklady představují částku 720 milionů korun.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video