Atletika je základ pro všechny sporty | E15.cz

Atletika je základ pro všechny sporty

Ve druhém dílu seriálu Sport pro děti představuje Sedmička oddíl atletiky v Táboře.

Jeden měsíc. To je doba, za kterou mohou rodiče v Táboře zjistit, jestli se jejich dítě hodí na atletiku. A to vše bezplatně. Až pak se rozhodnou, zda opravdu chtějí potomka v oddíle atletiky nechat. Tréninky jsou kromě prázdnin celoročně, dvakrát týdně hodinu. Přes zimu pouze v tělocvičně, jinak lze využívat moderní tartanový stadion Míru. Nábor přípravky je pro děti od pěti let. Stačí jim pouze sportovní oblečení a vhodná obuv.

Všestranný sport

„Atletika je základ všech sportů. Učíme děti všeobecné přípravě a obratnosti. Aby uměly skákat přes švihadlo a zvládly kotrmelec, ale hrajeme i míčové hry,“ uvádí trenér přípravky Ctibor Cabadaj. Nejtěžším úkolem je udržet soustředěnost dětí. „Jsou nesmírně hravé. Musíme být stále ve střehu, abychom upoutali jejich pozornost,“ dodává.

Na tři kategorie přípravek navazuje mladší a starší žactvo. „V tomto věku se už děti začínají atletice věnovat více než všestranné sportovní průpravě,“ uvádí Cabadaj.

Pro soutěživé typy je připravená sedmidílná Dětská atletická liga, která letos na jaře oslaví šestý ročník. Nejnadanější mohou navštěvovat Základní školu Mikoláše z Husi se zaměřením na atletiku. Tady už během pětatřiceti let vychovali několik dobrých sportovců. Například Karla Camrdu, Helenu Fuchsovou, Marka Hrubého nebo Pavla Holomka.

„Součástí rozvrhu jsou dva tréninky týdně navíc a jezdíme i na soustředění,“ uvádí šéf táborské atletiky David Bor.

Školák Adam Tanzer z Tábora se atletice věnuje od září. „Přivedl ho sem kamarád, se kterým hraje fotbal. Zatím je mi jedno, jestli bude hvězda. Jsem ráda, že se hýbe a vůbec něco dělá,“ tvrdí spokojená maminka Libuše.

Atletika je podle praktického lékaře Davida Kinšta pro děti vhodná.
„Pokud jsou dobře vedené a trenéři je nepřetěžují, nemá negativní vliv na růst dítěte. Právě pravidelné cvičení je velmi prospěšné,“ poznamenal.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.