Bitcoin ztratil pětinu hodnoty, největší dolarovou burzu napadli hackeři | E15.cz

Bitcoin ztratil pětinu hodnoty, největší dolarovou burzu napadli hackeři

Ilustrační foto
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Zach Copley via Flickr (CC BY-SA 2.0)

vaj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Cena bitcoinu se po předchozích měsících růstu prudce propadla, stojí za tím hackerský útok na jednu z největších burz, kde lze s danou kryptoměnou obchodovat. Z hongkongské Bitfinex, která je z dolarových burz kryptoměn dokonce největší na světě, zmizely bitcoiny v hodnotě 65 milionů dolarů (1,56 miliardy korun).

Dosud nespecifikované množství bitcoinů zmizelo i z účtů jednotlivých uživatelů. Provozovatelé burzy jim slibují kompenzace, nejprve ale žádají o trpělivost.

Bitfinex teprve zjišťuje příčiny a všechny následky hackerského útoku, který patří mezi nejvážnější v historii této kryptovaluty. Vyšetřování zahájila ve spolupráci s bezpečnostními složkami, mezitím pozastavila obchodování, vklady i výběry.

Zároveň zaznívají hlasy, které mírní případnou paniku a obavy o budoucnost bitcoinu a obchodování s ním. “Ano, je to velká rána a v krátkodobém horizontu závažná událost. Bitcoin se však již dříve dokázal z podobných útoků oklepat,“ říká pro agenturu Bloomberg Fred Ehrsam, spoluzakladatel směnárny kryptoměn Coinbase.

Odkazuje tím zejména ke krachu tokijské bitcoinové burzy Mt. Gox před dvěma lety, která byla tou dobou dokonce největší na světě. Hodnota dané kryptoměny pak klesla během měsíce téměř o třetinu.

Vývoj ceny bitcoinu Autor: coindesk

Autor: vaj

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video