Bytový dům Berounka – atraktivní bydlení v centru Dobřichovic | e15.cz

Bytový dům Berounka – atraktivní bydlení v centru Dobřichovic

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Středočeské Dobřichovice se staly v posledních letech velmi atraktivním místem pro bydlení těch, co chtějí žít v klidném prostředí a pracovat v Praze. Přímo uprostřed Dobřichovic je připravena výstavba dalších nových bytů v rámci projektu polyfunkčního domu Berounka. Developerem tohoto projektu je společnost DOB-INVEST.

Bytový dům s obchodním názvem Berounka uzavře prostor nově vybudovaného Palackého náměstí. Jen pár kroků od polyfunkčního domu směrem k řece je historické centrum Dobřichovic, kterému vévodí zámek. Stejně blízko je to i k upraveným břehům Berounky. Na druhé straně projekt Berounka přímo navazuje na další již postavené objekty stejného developera, které slouží jak k bydlení, tak pro zajištění služeb - například lékařské ordinace, lékárna, pobočka České pošty, pizzerie apod.

#####Centrum obce bude mít novou dominantu

Nová budova bude rozčleněna na tři části a zachová se tak ráz původní zástavby, která se sestávala ze tří domů. První část bude tvořit úzký dům využívající celou hloubku parcely a zakončený sedlovou střechou. Druhá část vytvoří půdorysný meandr a svým tvarem vytvoří dva polouzavřené prostory. Forma meandru umožňuje dobré osvětlení bytů, protože nevytváří hluboké dispozice a zároveň efektivně využívá plochu pozemku. Střední část je částečně zakončena sedlovou střechou a částečně plochými střechami. Ulici 5. května, podél které bude dům postaven, rozšiřuje o nové podloubí.

Třetí částí bude věž, která se stane dominantou nejen samotné stavby, ale i náměstí, jehož prostor uzavírá. Nárožní stavby v městském prostředí jsou tradičně architektonicky výraznější, stejně by měla působit i tato soudobá stavba. Věž je na střední část napojena úzkým krčkem chodby s výtahem tak, aby s ní netvořila jeden velký blok. Stěny jsou promodelovány zapuštěnými okny a prosklenými arkýři. Aby věž působila dynamicky, rozšiřují se dvě její stěny mírně vzhůru.

#####Byty doplní lodžie, balkony a terasy

Objekt je podsklepený. V prvním podzemním patře bude stání pro 17 aut, sklepní kóje, centrální kotelna a přípojková místnost. Auta budou do podzemního podlaží dopravena průjezdným autovýtahem. V prvním nadzemním podlaží bude dalších pět stání, řazených kolmo k průjezdu. Součástí ceny bytu je garážové stání a sklep. Byty nad 100 metrů čtverečních mají dokonce v ceně dvě garážová stání. Mimo hlavního vstupu do bytového domu bude v přízemí také šest malých komerčních prostorů bezbariérově přístupných z ulice. Jeden z komerčních prostorů bude propojen soukromým schodištěm s druhým nadzemním podlažím a bude zde umístěna galerie.

Další nadzemní podlaží budou obytná a nabídnou celkem 19 bytů. Jejich velikost se bude pohybovat od 1+kk až po 4+kk, součástí jednoho z domů bude i ateliér. Některé byty budou doplněny o lodžie, balkony nebo terasy. Nové byty poskytnou vysoký standard, samozřejmostí budou dřevěná okna, dveře s obložkami či dřevěné podlahy v obývacím pokoji. To nejzajímavější nakonec – ceny bytů se budou pohybovat již od 53 tisíc za metr čtvereční obytné plochy (cena včetně garážového stání i DPH).

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video