Česká republika a Bavorsko podepsaly Memorandum o železniční dopravě | E15.cz

Česká republika a Bavorsko podepsaly Memorandum o železniční dopravě

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V pondělí 23. dubna se uskutečnilo setkání náměstka Ministerstva dopravy Ivo Vykydala s bavorským ministrem hospodářství, infrastruktury, dopravy a technologie Martinem Zielem. V Královském sále hlavního nádraží v Hofu podepsali Memorandum o železniční dopravě mezi Svobodným státem Bavorsko a Českou republikou.

Společným cílem bude vytvoření konkurenceschopné nabídky pro kyvadlovou a turistickou dopravu, zlepšení železničního napojení příhraničního prostoru, zvýšení kvality příhraniční železniční infrastruktury systematickou údržbou a obnovou, zlepšení přeshraničního železničního spojení tří mezinárodních letišť v Mnichově, Praze a Norimberku a zvýšení kapacity pro rostoucí intenzitu nákladní dopravy.

Memorandum se konkrétně týká i renovace železniční tratě Aš – Selb, která již v historii hrála velkou úlohu ve vzájemných sousedských vztazích mezi Českou republikou a Bavorskem. „Jsem upřímně rád, že se tak opět stane. Nově renovovaná přeshraniční trať znovu přispěje k propojení našich zemí a stane se také vyjádřením našich přátelských vztahů,“ uvedl k příležitosti slavnostního podpisu memoranda Ivo Vykydal, náměstek Ministerstva dopravy.

Pro Ministerstvo dopravy je rovněž důležité, aby přeshraniční železniční infrastruktura představovala nejen jistotu pravidelné, rychlé a komfortní dopravy pro obyvatele přilehlých regionů, ale i výhody pro podnikatele a jejich cesty za obchodem.

Do budoucna se proto kromě zlepšení regionálních spojení zaměří ministerstvo na zkvalitnění rychlé dálkové železniční dopravy mezi Prahou a Mnichovem a Prahou a Norimberkem. „Společným cílem je například zrychlení železničního spojení mezi Prahou a Mnichovem na přibližně 3 hodiny,“ uvedl náměstek Vykydal, který v souvislosti s memorandem připomněl zásadní význam a přínos společné Česko – bavorské skupiny pro příhraniční dopravu a Česko – bavorské mezivládní pracovní skupiny pro příhraniční spolupráci.

Podle Memoranda je také potřeba řešit elektrifikaci úseku mezi Chebem a Marktredwitzem

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video