Chcete vlastní bydlení na hypotéku? Víme, co je potřeba zvážit | e15.cz

Chcete vlastní bydlení na hypotéku? Víme, co je potřeba zvážit

ZDROJ: CNC
Prezentace klienta •
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Vzít si hypoteční úvěr na pořízení domu či bytu je dnes běžná záležitost. Zároveň ale i závazek na desítky let spojený s úhradou pravidelných měsíčních splátek a úroků. Ve chvíli, kdy si člověk hypotéku bere, má většinou zajištěný stabilní příjem a splácení se nebojí. Během života ale může nastat řada situací, které splácení ovlivní. A to jak pozitivně, tak i negativně. O problematice hypoték mluvil v novém podcastu O všem! Radek Perman, vedoucí oddělení Hypoteční služby Air Bank.

„Ještě předtím, než si hypotéku vezmete, je potřeba se zamyslet nad vlastním výhledem na příštích alespoň několik let. Například pokud plánujete rodinu, musíte počítat s tím, že pravděpodobně budete mít nižší příjem kvůli čerpání mateřské. Zkrátka přemýšlet o tom, co vás v budoucnu pravděpodobně čeká nejen v osobním, ale samozřejmě také v pracovním životě,“ říká na úvod Radek Perman.

K získání hypotečního úvěru je potřeba mít k dispozici alespoň 10 nebo 20 % vlastních zdrojů. To ale nejsou jediné finance, které by zájemci o hypotéku měli mít. „V každém případě by měl mít žadatel nějakou finanční rezervu, nejlépe volné peníze na 6 až 8 splátek splátek a nejít takzvaně na krev, tedy až na hranu vlastních finančních možností,“ dodává Radek Perman s tím, že klienti Air Bank můžou využít službu Chytré rezervy, kam si ukládají peníze navíc a snižují si díky nim zbývající jistinu pro výpočet úroků. Tyto peníze si také mohou kdykoliv vzít zase zpět.

Flexibilita na prvním místě 

Hypotéka by také měla být flexibilní a reagovat na různé životní situace. „Hypotéka by se měla klientovi umět přizpůsobit. Naši klienti proto mohou kdykoli a zcela zdarma měnit své splátky, a to jednoduše v internetovém bankovnictví. Tedy je zvyšovat, anebo naopak snižovat podle toho, jak zrovna potřebují, nebo si prodloužit splatnost hypotéky do maximálního možného počtu let. Mohou si také změnit datum splátky, když se jim například změní datum výplaty.“

V podcastu O všem! se dále dozvíte, proč a jak si pojistit hypotéku, co ovlivňuje cenu nemovitostí a další zajímavé informace.

Autor: Air bank

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery